Bezpieczny powrót do szkoły? Własnym skuterem elektrycznym Barton Energy

Nowy rok szkolny ruszył z kopyta. Jednak obecna sytuacja wymusiła potrzebę reorganizacji nauki, pracy, a także naszych przyzwyczajeń. Dziś, zamiast wysłać swoje nastoletnie dziecko do szkoły autobusem, lepiej zaproponować mu spacer lub hulajnogę jako indywidualny środek transportu. A jeżeli do szkoły jest trochę dalej? Jest na to rada – własny, niedrogi skuter elektryczny Barton Energy. Zanim go kupisz, możesz zapisać się na jazdy testowe i przekonać się jak jeździ taki elektryk. A teraz Barton Energy dostępny jest z pakietem akcesoriów w cenie.

Zalet zamiany komunikacji miejskiej na własny skuter jest kilka. Przede wszystkim izolacja społeczna, na którą tak bardzo naciska Ministerstwo Zdrowia. Dystans jaki zachowujemy od innych użytkowników drogi w stosunku np. do rowerów jest dużo większy. Można to zaobserwować stojąc na światłach w dużym mieście. Nie wspominając już o tłoku w autobusach i współpasażerach, którzy nie zawsze stosują się należycie do obowiązku zakrywania nosa i ust. Podczas użytkowania skutera elektrycznego jedyny niezbędny „kontakt” to gniazdko elektryczne.

Niezależność

Kolejnym ważnym aspektem jest niezależność, o którą tak zaciekle walczą dzisiejsze nastolatki. Ze skuterem nie będą uzależnieni nawet od rozkładu jazdy. Ograniczać ich będzie co najwyżej plan lekcji i zasięg naładowanej baterii. Dzięki elektrycznemu napędowi, nie będziesz musiał dokładać do paliwa ze swojego kieszonkowego. Wystarczy podładować skuter w domu, co jest kosztem pomijalnym i omijać stacje benzynowe szerokim łukiem.

Ukradli mi rower pod szkołą

Kradzież rowerów spod szkoły to niestety zmora naszych czasów. Całe szczęście Barton Energy waży nieco więcej od roweru, a poza tym wbudowany alarm odstraszy złodzieja zanim jeszcze zdąży na niego spojrzeć. Sterowany z pilota alarm jest bardzo czuły na niepożądany ruch pojazdu podczas postoju. Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że ktoś może mieć na niego ochotę, zainwestuj np. w dodatkowy łańcuch z alarmem. Śmiało możesz go wozić w schowku pod kanapą i korzystać w razie potrzeby.

A co z kosztami?

Sam skuter jest w cenie jego spalinowych odpowiedników. Z pakietem gratisów kosztuje 4699 zł. Jak na standardy „elektryków”, kwota zakupu jest niska. Mimo, że cena jest bardzo podobna, to skuter elektryczny szybko wypracowuje przewagę dzięki niewielkim kosztom eksploatacyjnym. Po pierwsze – nie spala paliwa, którego cena jest wysoka i ciągle się waha. A po drugie – podczas serwisów skutera elektrycznego odpada wymiana płynów czy filtrów. Poza tym konstrukcja silnika zawiera mniej elementów, które mogłyby ulec potencjalnemu zużyciu. No i sama jazda jest cicha i komfortowa a napędu nie trzeba regulować.

Inne publikacje na ten temat:

 Dla kogo jest ten pojazd?

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Barton Energy jest homologowany jako motorower, więc wystarczy prawo jazdy AM, lub B by jeździć nim w normalnym ruchu ulicznym. Osoby które ukończyły 18 lat przed rokiem 2011 mogą nim także jeździć na zwykły dowód osobisty.

Promocja

Od teraz do wyczerpania zapasów, kupując skuter Barton Energy możesz zgarnąć pakiet dodatków o wartości 400 zł. W skład pakietu wchodzi Smartwatch Rubicon RNCE42, kask Origine Neon oraz pokrowiec na skuter. Promocja trwa do wyczerpania zapasów. O szczegóły pytaj w najbliższym Salonie Barton Motors – lista salonów.

Jazdy testowe

Zanim kupisz, możesz także wypróbować skuter elektryczny podczas jazd testowych. Skutery elektryczne Barton dostępne są do testowania w Salonach Barton Motors.
Zapisz się na jazdy testowe i sprawdź co naprawdę oferuje ten pojazd: Wypróbuj skuter elektryczny Barton

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button