Aktualnie czytasz:
Aprilia SR 50: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Aprilia SR 50 to skuter, który na rynku zadebiutował w 1992 roku. Oprócz tego modelu w serii SR powstał jeszcze skuter o pojemności silnika 125 cm3 oraz o pojemności 150 cm3. To właśnie seria SR nadała skuterom sportowego powiewu, którego przed ich powstaniem brakowało im, niezależnie od tego jakiej marki były.

Aprilia SR 50 był produkowany w trzech generacjach. Pierwsza z nich schodziła z taśm produkcyjnych w latach 1992-1996. Skutery te były dosyć małe rozmiarowo. Napędzały je silniki marki Minarelli. Chłodzone były zarówno cieczą, jak i powietrzem.

W drugiej generacji Aprilia SR 50, która była produkowana od 1997 roku, poprawiono niedoskonałości poprzedniej wersji. Przede wszystkim skupiono się na lepszej aerodynamice maszyny. Jednoślad z drugiej generacji był też o wiele większy. W 2000 roku zrezygnowano z silników Minaerlli i rozpoczęto produkcję skuterów z silnikami Franco Morini.

Od 2005 firma Aprilia rozpoczęła produkcję trzeciej generacji. Model ten nosił nazwę SR 50 R. Twórcy skupili się na mocnym liftingu strony wizualnej skutera. Jego wygląd został odmieniony, miał mocno sportowy wygląd.

 
Czytaj
REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!

Skutery Aprilia SR 50 cieszyły się wśród klientów dużym zaufaniem. Oceniano je na wyjątkowo mało awaryjne. Szeroki wachlarz możliwości tuningowania tych maszyn sprawił, że seria ta była chętnie kupowana na całym świecie.

Aprilia SR 50: Dane techniczne

Dane techniczne: Aprilia SR 50
Marka  Aprilia
Model  SR 50
Pojemność 49 cm3
Typ skuter
Wtrysk elektryczny
Lata produkcji 1992 – obecnie
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
47%
Interesujące
43%
heh...
0%
Że co?
3%
Grrrr!
0%
Smutne
7%