Aktualnie czytasz:
Zniesienie tolerancji prędkości o 10 km/h – „To zakrawa na paranoję” mówi Włodzimierz Zientarski
0

Rząd planuje znieść margines 10 kilometrów na godzinę przy pomiarach dokonywanych przez fotoradary. Może to oznaczać, że kierowca dostanie mandat za przekroczenie prędkości nawet o 1 km/h. Włodzimierz Zientarski uważa, tak częste zmiany przepisów za absurdalne.

Dotychczasowa tolerancja 10 km/h wynika z ustawień licznika samochodu czy błędu pomiaru. Z drugiej strony nierzadko zachęca kierowców do dodawania prędkości. Jednak dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski zwraca uwagę na zupełnie inną kwestię. Jego zdaniem tak częste zmiany przepisów ruchu drogowego jak możemy to obserwować w Polsce są pewnego rodzaju paranoją. W jego ocenie stan naszych przepisów to nie jest nawet średniowiecze, ale wręcz epoka kamienia łupanego.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%