Zontes: Nowa marka motocykli wjeżdża na polskie drogi

Zontes? Co to za firma? Skąd pochodzi ta marka?

Kategoria pojemności 250-500 cm3 cieszy się w całej Europie coraz większą popularnością. Powodów tego stanu jest co najmniej kilka, a fakt ten zauważa coraz większa liczba producentów motocykli.

Jednym z takich producentów jest dalekowschodni Zontes, który produkcję jednośladów rozpoczął już w 2003 roku. Zontes, co z greki oznacza „życie”, to bardzo prężna marka, która nie ogląda się za siebie w drodze do wytwarzania autorskich konstrukcji. Producent ma na swoim koncie ponad 250 międzynarodowych patentów w dziedzinie technologii transportu, z których część ma zastosowanie w obecnej ofercie pojazdów.
W zapowiedzianej na 2020 rok ofercie na polskim rynku mają pojawić się aż cztery motocykle. Będzie to obudowany 310X, naked 310R, roadster 310V oraz występujący w dwóch wersjach motocykl typu adventure 310T. Wszystkie pojazdy oparte zostały na wspólnej platformie, która została wyposażona w jednocylindrowy i chłodzony cieczą silnik o pojemności 312 cm3 oraz 5-stopniową skrzynię biegów. Silnik jest zaawansowaną technologicznie jednostką napędową z suchą miską olejową oraz taki patentami jak sprzęgło antyhoppingowe, czy blok cylindra wytwarzany w całości z lekkich stopów łącznie z tuleją. W głowicy pracują dwa wałki rozrządu oraz cztery zawory, zasilaniem steruje układ wtrysku Delphi, a w układzie hamulcowym za ABS odpowiada sterownik Bosch. Piec generuje 35,5 KM oraz 30 Nm, a prędkość maksymalna pojazdów oscyluje w granicach 160 km/h.

Wszystkie motocykle z serii 310 wyróżniają się bardzo nowoczesnym i wręcz kosmicznym designem oraz bardzo bogatym wyposażeniem standardowym. Każda z maszyn korzysta z w pełni LED-owego oświetlenia oraz kolorowego wyświetlacza TFT, który nie tylko potrafi pokazywać ogrom informacji w różnych formach, ale także jest w stanie połączyć się bezprzewodowo ze smartfonem. Na pokładzie nie mogło także zabraknąć podwójnego portu USB 2.1A. Klapka wlewu otwierana jest przyciskiem, modele z szybą mają elektryczną regulację jej wysokości z poziomu kierownicy, a do dyspozycji są dwa tryby jazdy – Eco i Sport.
Nie zabrakło także bezkluczykowego systemu zarządzania ze zdalnym odpalaniem włącznie – słowem hi-tech rodem z motocykli klasy premium.

Ceny motocykli jeszcze nie są znane, ale mają być mocno konkurencyjne co dodatkowo może zaostrzyć apetyt potencjalnych klientów.
Sami jesteśmy bardzo ciekawi jak te niecodzienne maszyny wpiszą się w gusta polskich motocyklistów.


Więcej informacji o konkretnych modelach ma niebawem pojawić się na stronie importera: www.zontespolska.pl, a pełną ofertę będzie można zobaczyć podczas targów Warsaw Motorcycle Show w dniach 6-8 marca.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News
[trending]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Zontesy miały być w 2019 zgodnie z zapowiedziami z Targów w Marcu 2019, rok się skończył, a tu kolejna zapowiedź ;(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button