Zmiany w przepisach 2020: Nowe ułatwienia dla kierowców jeszcze w tym roku. Jakie?

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało projekt rozporządzenia, który za zadanie ma ułatwienie załatwiania formalności w urzędzie. Ma także zmniejszyć ich niezbędną ilość. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym roku. Co się zmieni?

Jedną z ciekawszych z punktu widzenia kierowców zmian będzie zniesienie obowiązku wymiany dowodu rejestracyjnego. Skończyło się miejsce na pieczątki potwierdzające przejście przeglądu okresowego? Nie będziesz już musiał składać wniosku o nowy dowód rejestracyjny. Wystarczy, że zachowasz dokumenty potwierdzajace kolejne przeglądy i przekażesz je kolejnemu właścicielowi przy odsprzedaży pojazdu. Dokumenty te mają także świadczyć o stanie pojazdu podczas wyjazdów za granicę. W Polsce informacja o wynikach przeglądów zapisywana jest automatycznie w bazie CEPiK. Dzieki tej zmianie oszczędzasz czas i możesz zrezygnować z wizyty w urzędzie. Oczywiście, jesli chcesz, nadal możesz złożyć wniosek o nowy dowód rejestracyjy, ale po prostu teraz nie bedzie to już konieczne. W ten sposób zaoszczędzisz również 71,5 zł, które trzeba zapłacić za wydanie nowego dokumentu.

Jeśli mieszkasz w innym miejscu niż twój adres zameldowania, to sprawy związane z rejestrowaniem pojazdu będziesz mógł załatwić w urzędzie właściwym dla miejsca czasowego zamieszkania. Dla niektórych osób, mieszkajacych obecnie studiuje, lub pracuje na drugim końcu kraju może to być znacząca zmiana. Pamiętajmy też, że sprawy związane np. z wyrejestrowaniem pojazdu możemy załatwiać już on-line. Choć stabilność systemu pozostawia sporo do życzenia, to jest to wyknoalne.

Omawiany projekt dotyczy rejestracji i oznaczeń pojazdów oraz wymagań tablic rejestracyjnych. Wchodzi w skład większej listy wprowadzanych teapowo zmian w przepisach, które znane są pod obiegową nazwą pakietu deregulacyjnego. Zmiany mają wejść w życie 4 grudnia 2020 roku.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Kolejny bubel legislacyjny. Już widzę ją w Niemczech policja będzie się zastanawiać co do za świstek papieru jest w dowodzie rejestracyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button