Motul
Aktualnie czytasz:
Wymiana oleju w silniku motocyklowym: Krok po kroku (wideo)
0

O to jak należy zabrać się za wymianę oleju w silniku motocyklowym zapytaliśmy eksperta. Procedura nie jest skomplikowana, należy jedynie pamiętać o kilku zasadach, by cieszyć się ze świeżej oliwy w piecu, a maszyna odwdzięczy się bezawaryjną pracą.

Jeśli odpowiednio przygotujesz się do tego, możesz samemu wymienić olej w silniku swojego motocykla. Nie są do tego potrzebne znaczne umiejętności, skomplikowane narzędzia, czy pokaźna wiedza z zakresu mechaniki. Należy pamiętać o kilku sprawdzonych zasadach, które przedstawi najlepiej nasz ekspert.

Za przykład posłużył nam motocykl Kawasaki Z 1300, którego silnik wyposażony został w układ smarowanbia z mokra miską olejową – jest to najbardziej popularne rozwiązanie w konstrukcjach motocyklowych.

O czym zatem należy pamiętać? Zobaczcie wideo.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%