Wymiana oleju w silniku motocyklowym: Krok po kroku (wideo)

O to jak należy zabrać się za wymianę oleju w silniku motocyklowym zapytaliśmy eksperta. Procedura nie jest skomplikowana, należy jedynie pamiętać o kilku zasadach, by cieszyć się ze świeżej oliwy w piecu, a maszyna odwdzięczy się bezawaryjną pracą.

Jeśli odpowiednio przygotujesz się do tego, możesz samemu wymienić olej w silniku swojego motocykla. Nie są do tego potrzebne znaczne umiejętności, skomplikowane narzędzia, czy pokaźna wiedza z zakresu mechaniki. Należy pamiętać o kilku sprawdzonych zasadach, które przedstawi najlepiej nasz ekspert.

Za przykład posłużył nam motocykl Kawasaki Z 1300, którego silnik wyposażony został w układ smarowanbia z mokra miską olejową – jest to najbardziej popularne rozwiązanie w konstrukcjach motocyklowych.

O czym zatem należy pamiętać? Zobaczcie wideo.

[trending]

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button