Jak obecnie załatwiać sprawy związane z rejestrowaniem pojazdów?

Obecnie wiele placówek administracyjnych zostało zamkniętych do odwołania, lub działają w zmienionych przedziałach godzinowych. Podpowiadamy jak w takiej sytuacji  poradzić sobie z załatwieniem niezbędnych spraw związanych z rejestrowaniem pojazdów i co możemy załatwić a czego nie.

Sytuacja w całym kraju jest dynamiczna a decyzje o zamknięciu określonych placówek podejmowane są na szczeblu lokalnym. Dlatego nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić jak urzędy starostwa pracują obecnie w określonych powiatach.

Jednym z przykładów na częściowe ograniczenie pracy jest Wydział Komunikacji w Bełchatowie, który został zamknięty 16 marca do odwołania.
Niestety w zamkniętym urzędzie nie możemy zarejestrować, czy tez przerejestrować pojazdu. Wprowadzone w tym roku kary za niezarejestrowanie pojazdu w czasie 30 dni od podpisania umowy zostało zawieszone, więc z ta sprawą będziemy musieli po prostu poczekać bez ryzyka przekroczenia terminu i związanej z tym grzywny (od 200 do 100 zł) – o sprawie piszemy szerzej w tym artykule:

>>Nie będzie kar za spóźnienie z przerejestrowaniem pojazdu<<

Jeżeli chcemy zgłosić zbycie lub nabycie pojazdu zarejestrowanego na terytorium kraju, to możemy tego dokonać drogą elektroniczną, za pomocą platformy epuap.gov.pl, lub drogą pocztową, wysyłać stosowny dokument listem.
Nadal można odbierać dowody rejestracyjne stałe oraz prawa jazdy. Te wydawane są w informacji wydziału.

Jak jest w przypadku innych starostw oraz wydziałów komunikacji? Zapewne podobnie. Wystarczy i trzeba przed wyruszeniem w drogę do starostwa zadzwonić i dowiedzieć się czy dany wydział funkcjonuje – jeśli tak to w jakich godzinach i czy daną sprawę możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Numery telefonów do konkretnego starostwa znajdziemy w bardzo prosty sposób – wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę Google.

[trending]

2 opinii

  1. A co z pierwszą rejestracją pojazdu? W moim powiecie jest kolejka internetowa. Najbliższy termin to za 2tyg. Więc jedyne wyjście to czekać 2 tygodnie? Smutne jest, że kolejkę zapychają ludzie, którzy chcieliby przerejestrować, choć mogliby się z tym wstrzymać, bo mogą jeździć bez żadnych dodatkowych konsekwencji. Albo rejestracja nowych pojazdów powinna odbywać się poza kolejką, przecież nie ma tego aż tak dużo. Bez tablic niestety nie pojeździmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button