Używany motorower 50 ccm: Co wybrać?

Niedawno pisaliśmy o rynku używanych skuterów 50ccm, dziś przyjrzymy się jaki motorower 50 ccm można kupić z drugiej ręki.

Szybki rzut oka na portale ogłoszeniowe i już mamy obraz sytuacji. 2500 zł trzeba zapłacić za Junaka 901 w stanie bezwypadkowym, choć z wizualnymi uszkodzeniami. Cena dość znośna, szczególnie że nowy był sporo droższy. Nadal jest to bardzo fajna propozycja dla początkujących.

Za podobną kwotę można mieć rocznego Benzera Arco w stanie idealnym, choć po małym tuningu wizualnym. Ja nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, niemniej powrót do oryginału jest łatwy.

800-aprilia_rs_125_2006_2497_3Jeśli takie kwoty nadal są dla  nas zbyt wysokie, możemy zainteresować się Torosem el Clasico. To prosty sprzęt bez żadnych bajerów, kosztuje za to 1200 zł. Gratis dostaniemy kufer.

Mocno potaniały motorowery japońskich producentów. Sprawna i niezniszczona Yamaha DT z 96 roku może być nasza za 1800. 100 zł więcej trzeba dać za Hondę MTX 50. W tego typu starszych off-roadowych motorowerach trzeba liczyć się z pewnymi kosztami, choćby z racji ich przebiegu czy przeznaczenia, ale cena zakupu jest na tyle atrakcyjna ze warto zaryzykować.

Włoskie sprzęty również staniały. Ładną Aprilię RS 50 sprzedawca ceni na 3700. Warto przyjrzeć się jej bliżej, bo ten model ma bardzo duży potencjał tuningowy a przy okazji prowadzi się jak rasowy ścigacz. Z innych sportowych motorowerów znajdziemy Yamahę TZR 50. Model z 2007 roku w pięknym stanie to koszt ok. 4500 zł. Sporo, niemniej TZR zapewnia niezłą zabawę i bardzo dobre osiągi.

Rynek motorowerów będzie się stopniowo kurczył, dlatego zimowa pora i niskie ceny to dobry moment na zakup 50ątki z manualną skrzynią biegów.

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Andrzej Zaborowski

Redaktor serwisu Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button