Aktualnie czytasz:
Yamaha DT50: Z bliska
2
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Z pewnością wielu z Was uważa, że enduro 50ccm mają przede wszystkim wyglądać. Nie dziwię się, do niedawna sam tak myślałem. Jak się jednak okazuje małe terenówki potrafią dać całkiem sporo frajdy z jazdy i dosyć dzielnie radzą sobie z dala od asfaltowych dróg. Przykładem niech będzie powyższa Yamaha DT50, która poza zmienionymi przełożeniami i założonym wydechem Metrakit Thrower jest całkowicie seryjna. Jasne, że nie może się ona równać z 125-tkami i 250-tkami, ale i tak „daje radę”. Oczywistym jest, że wyczyny DT-tki to także zasługa kierowcy, wszak „Nie moc lecz technika czyni z Ciebie zawodnika”. Tym niemniej warto pomyśleć o zakupie enduro, gdyż potrafi ono dać naprawdę wiele przyjemności z jazdy.

Fot.: Yamaha
Jaka jest Twoja reakcja?
75%
0%
0%
  • Zdjęcie profilowe olusia_wro24
    17 maja 2011 at 20:48

    Jak podają dość wiarygodne źródła bo strony które fachowo siedzą w temacie, moc takiego motorka można bardzo łatwo podnieść do 9 KM bez zmiany pojemności ( źródło: http://motorowery.dodaj-gazu.pl/2011/04/yamaha-dt-50/ ) a jeśli zmienimy tłok i cylinder i damy sportowy wydech można uzyskać podobno nawet 20 KM i taki dwusuw jest znacznie mocniejszy w każdej partii obrotów niż 4t 125cc.

  • Zdjęcie profilowe MichalWujak
    17 maja 2011 at 22:30

    Zgadzam się, najwięcej daje tutaj sportowy wydech. Urokiem dwusuwów jest to, że lubią wysokie obroty, czterosuwy zazwyczaj idą z niższych RPM. Zależy co kto lubi ;).