Triumph Tiger 1200 2022: motocykl adventure znacznie lżejszy od konkurencji?

Lżejszy, ładniejszy i jeszcze bardziej off-roadowy: nowy król w swojej klasie?

W skrócie
  • Triumph zapowiada całkowicie nową wersję flagowego motocykla Tiger 1200
  • Nowy, świeży i bardziej agresywny design, znacznie niższa waga i większa zwinność mają przełożyć się na zupełnie nowe doznania z jazdy i możliwości - zwłaszcza te off-roadowe
  • Premiera nowego modelu na rok 2022 pewnie jeszcze tej jesieni

Brytyjski producent podzielił się strzępkami informacji,  z których wynika, że testy nowego Triumpha Tigera 1200 są już na ostatniej prostej przed wprowadzeniem motocykla do produkcji seryjnej. Całkowicie nowy Tiger 1200 przeszedł właśnie ekscytującą dla Brytyjczyków, końcową fazę testów.

Jak twierdzi sam producent w swym jeszcze lakonicznym komunikacie prasowym, słowo „transformacja” po prostu nie oddaje w pełni prac i zmian, którym poddany został flagowy przedstawiciel klasy adventure w angielskiej odsłonie. Zaprojektowany, aby zapewnić nową jakość w klasie dużych motocykli adventure, niesamowity Tiger 1200 ma odznaczać się nowymi możliwościami w całkowicie nowej rodzinie motocykli.

Triumph Tiger 1200 2022: nowy pretendent do tytułu najlepszego motocykla adventure?

To co często podkreślane jest, to odchudzenie sprzętu. Nie wiemy jeszcze ile będzie ważyć ten ogromy przecież koń, ale skoro Triumph na każdym kroku wspomina o niższej wadze i znacznie większej zwinności, to już czekamy na oficjalną premierę. Triumph Tiger 1200 ma teraz być znacznie lżejszy niż jego najbliżsi konkurenci. Z zadziwiającą wg producenta zmianą masy, nowy 1200 ma połączyć przewagę silnika o niepowtarzalnej charakterystyce z nowym wymiarem wiodącej w swojej klasie zwinności, kontroli i prowadzenia.

Już teraz, na tych zakamuflowanych zdjęciach widać, że nowy Tiger 1200 to nie jedynie odświeżone detale i lifting paneli owiewek. To naprawdę niemal zupełnie nowa konstrukcja, która zapowiada się bardzo bojowo.

Do tej pory Tiger 1200 dał się poznać jako solidny, komfortowy i dobrze wyposażony motocykl, których jednak nie zapędzał się poza drogi szutrowe. Jak będzie teraz?

Przeczytaj też:

Triumph Tiger Sport 660 2022? Nadjeżdża nasz ulubiony funbike w jeszcze bardziej poręcznej wersji!

Chyba każdy przyzna, że brzmi to wszystko zachęcająco. Zwłaszcza, że brytole już nie raz pokazali, że potrafią mocno namieszać i popłynąć z modyfikacjami. Jak będzie w tym przypadku? Pozostaje nam poczekać do kolejnych, bardziej obszernych doniesień zapowiadających rynkową premierę króla wyspiarskich tygrysów.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze tej jesieni poznamy nową bojową korwetę z fabryki Hinckley.

Będziemy na pewno informować o dalszych konkretach, więc trzymajcie rękę na pulsie!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button