Stało się: Triumph w Mistrzostwach Świata Supermotocross

Informacja prasowa

W skrócie
  • Triumph zakasuje rękawy i bierze się poważnie za motocross
  • Dwa zupełnie nowe motocykle klasy 250 i 450 mają powstać w fabryce w Hinckley i poprowadzić markę Triumph do kolejnych, nowych sukcesów w Mistrzostwach Świata Supermotocross

Triumph weźmie udział w Mistrzostwach Świata Monster Energy AMA SuperMotocross wraz ze startem sezonu 2024. W pełni fabryczny zespół wyścigowy zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych będzie realizował program motocrossowy pod zupełnie nowym, międzynarodowym szyldem Triumph Racing.

 

Nowy zespół Triumph Racing stworzony i zarządzany przy współpracy z Bobby Hewittem, będzie rywalizował na dwóch zupełnie nowych, czterosuwowych motocyklach crossowych Triumph 250 cm³ w sezonie 2024 w Mistrzostwach Świata SuperMotocross West oraz East, zanim przystąpi do rywalizacji w królewskiej klasie 450 cm³ w sezonie 2025.

Triumph wjeżdża na tory motocrossowe

Ambicja i determinacja Triumpha w dążeniu do zwycięstwa jest kluczowa dla tego przedsięwzięcia. Świadczy o tym chociażby angaż Bobby`ego Hewitta – byłego Team Managera Stephena ‘Scuby’ Wesfalla, który będzie liderem Triumph Racing w Stanach Zjednoczonych. Bobby i Scuba to potężna kombinacja, ze zwycięskim rodowodem w mistrzostwach Supercross, godną pozazdroszczenia historią na poziomie zawodowym i amatorskim oraz rekordem wyścigowym, który mówi sam za siebie. Wspólnie dzielą z Triumphem tą samą, długofalową wizję i zaangażowanie na dostarczanie sukcesów w rywalizacji i wyścigach.Triumph Racing - Nick Bloor and Bobby Hewitt

Zespół Bobby’ego i Scuby to poważny dodatek do międzynarodowego portfolio Triumph Racing, w skład którego wchodzą wyścigowe aktywności w serii Moto2 motocyklowych Mistroztw Świata oraz w klasach Supersport. Team koncentruje się na Mistrzostwach Świata SuperMotocross, przejmując odpowiedzialność za rozwój wyścigowych możliwości i talentu potrzebnego do budowy mocnej przyszłości Triumpha w motocrossie w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w USA działa najmocniejsza i najbardziej popularna liga tego brudnego sportu.

Nowy program motocykli crossowych Tirumpha

Zespół wyścigowy będzie wsparty przez wewnętrzny, offroadowy oddział inżynieryjny Triumpha, który odpowiedzialny jest za koncepcję i rozwój jednostek napędowych oraz podwozi zupełnie nowych motocykli crossowych i Enduro – czerpiąc dzięki temu z zaangażowania, zasobów, możliwości, oraz światowej klasy wiedzy i ekspertyzy bezpośrednio z fabryki.

Będąc wierny tradycji, Triumph Racing zlokalizowany jest w Głównej Siedzibie Triumpha w Hinckley w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzone są badania, projektowanie, rozwój inżynieryjny, oraz budowa prototypów. Aktywności związane z Mistrzostwami Świata SuperMotocross będą realizowane z dedykowanego, najnowocześniejszego obiektu w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj też:

Nowa edycja specjalna motocykli Triumph na sezon 2023: jakie to jest piękne!

Nowy program wyścigowy jest częścią niedawno ogłoszonego przez Triumph Racing zespołu Mistrzostw Świata w Motocrossie FIM, stworzonego w partnerstwie z Thierry Chizat-Suzzoni, którego celem jest udział w klasie 250 cm³ MX2 w 2024 roku, oraz 450 cm³ MXGP w 2025 roku. Zespoły inżynierów z fabryki Triumph oraz nowe zespoły wyścigowe, ściśle współpracują nad rozwojem podwozia oraz jednostki napędowej, poprzez intensywny program testów w USA, Wielkiej Brytanii oraz kontynentalnej Europie.

Obydwa zespoły wyścigowe współpracują przy wspólnych testach nowych motocykli crossowych Triumph, dzieląc się danymi oraz informacjami od zawodników na temat specyfikacji, charakterystyki osiągów oraz podzespołów, z grupą inżynierów z fabryki. Korzyści z rozwoju programu wyścigowego są bezpośrednio implementowane do nowej gamy motocykli crossowych Triumph, których pełna specyfikacja i premiera zostanie upubliczniona w niedalekiej przyszłości.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Więcej informacji na temat udziału Triumph Racing w Mistrzostwach Świata Monster Energy AMA SuperMotocross, z motocyklami 250 cm3 w 2024 oraz motocyklami 450 cm3 w 2025, będzie dostępnych w przyszłym roku.

Nick Bloor – CEO, Triumph:

„Idąc krok dalej za naszym ostatnim ogłoszeniem o udziale w Mistrzostwach Świata FIM Motocross w 2024 roku, dzisiejsza premiera partnerstwa pomiędzy Triumphem a niesamowicie utalentowanym zespołem Bobby’ego i Scuby w nowej serii Mistrzostw Świata Monster Energy AMA SuperMotocross, kontynuuje naszą podróż w stronę najwyższej klasy offroadowej rywalizacji. Nie mam żadnych wątpliwości, znając doświadczenie i możliwości dzielone pomiędzy dedykowanymi, fabrycznymi zespołami inżynieryjnymi, a dokładnie dobranym, wyścigowymi specjalistami Bobby’go, że to partnerstwo pozostawi niezatarty ślad w historii tego niesamowitego sportu i znakomitej marki Triumph”.

 

Bobby Hewitt – Szef zespołu Triumph Racing (Mistrzostw Świata Monster Energy AMA SuperMotocross oraz amatorski motocross w USA):

„Zawsze wiedziałem, że w końcu wrócę do ścigania, ale możliwość zrobienia tego z tak legendarną marką, jak Triumph, pomagając budować zespół Triumph Racing w USA od podstaw, to życiowa szansa. Motocykle Triumph od zawsze były częścią mojej rodziny, więc podjęcie decyzji o udziale w profesjonalnych wyścigach offroadowych jest ogromną szansą dla naszego sportu i potwierdzeniem rozwoju branży motocyklowej w Ameryce. Mam też wielkie szczęście, że będę znów mógł pracować ze Scubą (Steve Westfall), oraz dodać doświadczenie Dave’a (Dave Arnol) oraz Dudleya (Dudley Cramond) do naszego zespołu. Jestem zaszczycony możliwością współpracy ramię w ramię z fabryką w Hinckley i nie mogę się doczekać powrotu na tor wyścigowy w 2024 roku z naszym zespołem w Mistrzostwach Świata SMX”.

 

Ricky Carmichael – Globalny Off-Roadowy Ambasador, Triumph:

„Świetnie, że podejmujemy kolejny krok i ogłaszamy amerykański zespół Triumph Racing. Sukcesy Bobby’ego w naszym sporcie na stanowisku szefa zespołu, mówią same za siebie. Team już pracuję bezpośrednio z fabryką w Hinckley, podczas ostatnich faz rozwoju motocykla. To jedni z najlepszych specjalistów na paddocku, co pokazuje poziom zaangażowania, na całej linii, by konkurować w mistrzostwach SMX. Nie mogę doczekać się pracy z Bobbym i całym zespołem, kiedy pójdziemy się ścigać w 2024 roku”.

 

Jeremy Appleton – Globalny Menedżer Wyścigowy, Triumph:

„Nasz udział w Mistrzostwach Świata Monster Energy AMA SuperMotocross w 2024, z fabrycznym zespołem Triumph Racing, to kontynuacja naszego zaangażowania, aby rywalizować na najwyższym poziomie w offroadzie. Nowe partnerstwo z Bobbym i Scubą oraz ich światowej klasy zespołem skupia w jednym miejscu ogromną wiedzę i doświadczenie, wraz z naszymi nowymi, wyczynowymi motocyklami crossowymi, żeby realizować nasze wspólne ambicje i pisać zupełnie nowy rozdział w historii światowego Supercrossu i Motocrossu”.

Przecztaj również:

Wielka Brytania na motocyklach: podróż eksperymentalna, której długo nie zapomnimy [dziennik pokładowy]

Dave Prater – wice Prezydent, Supercross, Feld Motor Sports:

„Jesteśmy podekscytowani, że producent z tak bogatą historią i wyścigowym dziedzictwem jak Triumph, inwestuje w Mistrzostwa Świata SuperMotocross. Triumph dowodził w przeszłości, że ich angaż w nową kategorię wyścigową kończy się niesamowitym sukcesem. W ostatnim czasie na nowo zdefiniowali klasę Moto2TM World Championship, z niesamowitym rekordem, jeśli chodzi o niezawodność. Wierzymy, że Triumph będzie szybko miał pozytywny wpływ na nasz sport”.

 

Triumph Racing - US SuperMotocross team

 

Tim Cotter – Starszy Dyrektor ds. Motocrossu i MX Pro Racing:

„Ogłoszenie Triumpha o powrocie do amerykańskiego motocrossu, jest jednym z najbardziej ekscytujących newsów dotyczących programów wyścigowych w bieżącej erze rywalizacji. Triumph posiada prestiżową pozycję w historii sportu na profesjonalnym i amatorskim poziomie w USA, i ogłoszenie było słusznie wyczekiwane przez amerykańską społeczność wyścigową. To zaszczyt dla naszej organizacji przywitać Triumpha i patrzymy w przyszłość, z wielkim oczekiwaniem, kiedy staną do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami i zespołami, na najlepszych torach, ścigając się z topową kombinacją marek motocykli w historii naszego sportu”.

 

Mike Pelletier – Dyrektor Wyścigowy, AMA (Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklistów):

„To rzadkość, że czołowy producent motocykli – zwłaszcza z tak niesamowitą historią wyścigową w ostatnich dekadach – dołącza do jednej z naszych królewskich klas wyścigowych. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo się cieszę (oraz jak podekscytowane jest AMA), by przywitać Triumpha w AMA Supercross, Pro Motocross oraz serii SuperMotocross w 2024 roku. Przez lata udało mi się stworzyć świetne relacje z nowo zatrudnionym szefem zespołu Triumpha, Bobby Hewittem, oraz managerem zespołu Stevem Westfallem, a współpraca z samym Triumphem od samego początku ich drogi w stronę profesjonalnego Supercross i Motocrossu jest samą przyjemnością. Historia wyścigowa Triumpha jest monumentalna, nie możemy się doczekać, kiedy nowy rozdział tej historii stanie się rzeczywistością wraz z sezonem 2024 i kolejnymi”.

Od redakcji:

Niestety wciąż nie znamy szczegółów dotyczących samych motocykli. Wiemy, że będą to maszyny czterosuwowe i dostępne w dwóch najbardziej popularnych klasach świata motocrossu, czyli 250 oraz 450 cm³. Wiemy też, że będą to motocykle budowane całkowicie od podstaw przez inżynierów Triumpha. Ważną informacją, zwłaszcza dla fanów terenowej rekreacji, jest wiadomość o przygotowywaniu także wersji enduro tych motocykli, które być może poddane zostaną homologacji. Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój tematu off-rodowych wyścigówek z Hinckley i trzymamy kciuki za pierwsze sportowe sukcesy.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button