Skutery Keeway, Kymco, Romet i Zipp: Nowości na sezon 2011

Osoby chcące kupić w sezonie 2011 nowy skuter mogą do listy potencjalnych nabytków dopisać kilka nowych pozycji, gdyż najwięksi producenci skuterów przygotowali kilka nowości. Sprawdźmy co znalazło się w ofercie i czy są to całkowicie nowe modele.

Romet Delivery 50 wygląda niezachęcająco, ale za jest bardzo praktyczny
Romet Delivery 50 wygląda niezachęcająco, ale za jest bardzo praktyczny

Romet Motors. Romet, chcąc przekonać do swojej marki dostawców pizzy, kurierów i wszystkich tych, którzy zawodowo korzystają ze skutera jako środka transportu oferuje model Delivery 50, niezbyt piękny, ale pojemny skuter, który przewiezie naprawdę wiele.

Dla osób szukających po prostu środka transportu do miasta przygotowano model 717 2T z chłodzeniem cieczą. Skuter wygląda identycznie jak jego odpowiednik z silnikiem AC i jest od niego droższy o blisko 800zł (4999zł LC kontra 4233zł AC). Większy wydatek może się zwrócić podczas intensywnej eksploatacji w upalne lato. Jak sprawuje się nowy Romet 717 2T LC w praktyce? Przekonacie się wkrótce dzięki testowi Skuterowo.com.

Dla ludzi zainteresowanych najmniejszymi skuterami na 10 calowych kołach dedykowany jest model Router City Line który, w porównaniu do podobnych modeli innych producentów, posiada zmienioną przednią część nadwozia, dzięki czemu wygląda świeżo i ciekawie.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Z kolei miłośnicy motorowerów pokroju Zippa Nekkena mogą w tym sezonie wybrać z oferty rodzimego "pegaza" model Router WS50. Pojazd oferowany jest obecnie w promocyjnej cenie 2999zł, która powinna zachęcić miłośników manualnej zmiany biegów i jazdy na 17-calowych kołach.

Dla posiadaczy przynajmniej prawka A1 Romet wprowadza w tym sezonie motocykl Division 125 - dwukrotnie mniejszy pojemnościowo od swojego pierwowzoru. Z wyglądu pojazd nie różni się od bliźniaczej ćwiartki, a moc 10,6KM powinna zadowolić miejskich zdobywców. Koszt tego cuda to 6999zł.

Zipp

Zipp Pro 50
Zipp Pro 50

Największą nowością w ofercie Zippa na sezon '11 jest motorower Zipp Pro 50, manual o dynamicznym wyglądzie czerpiący garściami z modelu Pro 125. O ile zapowiadany rozmiar 16-calowych opon 110 z przodu i 140 z tyłu wydaje nam się mało realny, to cena 4299zł - jak najbardziej.

Inne publikacje na ten temat:
Zipp Quantum R
Zipp Quantum R

Amatorzy sportowych skuterów zapewne zaciekawią się Zippem Quantum R, w którym ze starego modelu został tylko silnik. Pełen facelift wyszedł skuterowi na dobre, dzięki czemu najbardziej sportowy model Zippa może się podobać. Jeżeli masz wolne 4599zł, "R-ka" może być Twoja.

Najmniejszy oferowany pojazdy, czyli znany od dawna Vapor charakteryzuje teraz nowoczesne wzornictwo, korzystające z dynamicznych linii i technologii oświetlenia LED. Poprzednia wersja nadal jest dostępna, tylko pod nazwą Toxic. Ceny obu modeli to odpowiednio 3099 za nowy oraz 2899zł za stary model.

Keeway

W ofercie węgierskiej firmy pojawiły się dwa nowe pojazdy, a mianowicie RY-6, przypominający designem przedniej części pojazdu Gilerę Ice oraz ARN, brat Keewaya NKD. Oba skutery należą do średniej klasy wielkościowej i powinny zadowolić spore grono klientów, szukających dynamiki i bezawaryjności za przystępną cenę.

Kymco

Kymco Carry
Kymco Carry

Tajwańskie Kwang Yang Motor Company, podobnie jak Romet, zaoferował w tym sezonie skuter przeznaczony dla zawodowców. Agility Carry powstał na bazie Agility 4T, który został dawcą oszczędnej jednostki napędowej. Poza silnikiem próżno doszukiwać się podobieństwa w obu modelach, gdyż Carry został przystosowany do przewozu jak największej ilości bagaży. Wydatek 5200zł powinien się szybko zwrócić dobrze wykonywaną pracą.

Wprawdzie Agility RS Naked pojawił się już w 2010 roku, jednak dla wielu może on stanowić nowość 2011. Minimalistyczne owiewki, typowo motocyklowa kierownica i ogólnie miejski design dodają uroku, a dwusuwowy silnik dba o odpowiednie osiągi tego mieszczucha. Podobnie jak Carry, Naked wymaga wydania 5200zł.

Fot.: Skuterowo.com/KYMCO

Inne publikacje na ten temat:

7 opinii

  1. Medal dla tego kto tego Delivery 50 zaprojektował:)Może i praktyczny ale wyglądem nie powala na kolana….i jeszcze ten kufer wielkości małej lodówki….

  2. a mnie właśnie wyglądem powalił… ta szafa robi wrażenie, pewnie w opcji jest hak żeby przyczepe kampingową ciągnąć 😀
    Ha , Ha masakryczne bezguście

  3. Michał ma rację Keeway ma siedzibę na Węgrzech a skutery dla nich produkowane są przez Chińczyków,tak samo jak w przypadku Rometu Zippa i innych.Ale jak się upieracie to Zipp i Romet to też firmy chińskie hehe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button