Salon Harley-Davidson® z Bangkoku z modelem Street Bob® „Prince” zwycięzcą Bitwy Królów 2018!

Tajski salon Harley-Davidson® z Bangkoku, wraz ze swoim opartym na modelu Street Bob® motocyklem, został zwycięzcą Bitwy Królów 2018, międzynarodowego konkursu na najlepszy motocykl Harley-Davidson custom, którego finał odbył się na targach EICMA w Mediolanie.

  • Laureatem tegorocznej edycji Bitwy Królów (Battle of the Kings) został biorący po raz pierwszy udział w konkursie salon Harley-Davidson® z Bangkoku.
  • Motocyklem, którym zebrał najwięcej głosów spośród prawie 300 maszyn zgłoszonych do konkursu na całym świecie, zdobył zmodyfikowany Harley-Davidson® Street Bob®.
  • Finalistami konkursu zostały także salony Harley-Davidson z Adelaide w Australii i z Bolonii we Włoszech.
  • W przyszłorocznej edycji Bitwy Królów po raz pierwszy wezmą udział salony ze Stanów Zjednoczonych.

Tajski salon Harley-Davidson® z Bangkoku, wraz ze swoim opartym na modelu Street Bob® motocyklem, został zwycięzcą Bitwy Królów 2018, międzynarodowego konkursu na najlepszy motocykl Harley-Davidson custom, którego finał odbył się na targach EICMA w Mediolanie. Zwycięski pojazd, nazwany „Księciem” (Prince), stanowi piękną, prostą i czystą interpretację klasycznego choppera, którego podstawą jest Harley-Davidson Street Bob z 2018 roku. W tym roku salony z Tajlandii po raz pierwszy wzięły udział w konkursie, co czyni osiągnięcie salonu Harley-Davidson z Bangkoku jeszcze bardziej imponującym.

Zwycięzca Bitwy Królów 2018.

Bitwa Królów to organizowany przez Harley-Davidson konkurs na najlepszy motocykl custom zbudowany przez autoryzowanego dealera tej marki. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się prawie 300 salonów z 30 krajów. Zasady konkursu są proste: zbudowanie zmodyfikowanego motocykla Harley-Davidson, nie przekraczając przy tym budżetu wynoszącego 6000 EUR i używając minimum 50% oryginalnych części i akcesoriów motocyklowych Harley-Davidson. W otwartym głosowaniu, w którym oddano łącznie 150 000 głosów, najpierw wybrano zwycięzcę w każdym z krajów lub regionów*, a następnie jury składające się ze specjalistów, w tym także międzynarodowych dziennikarzy i budowniczych motocykli custom, wybrało trzech finalistów. Do finałowej trójki zakwalifikowano salon Harley-Davidson z Adelaide z motocyklem Roadster „Back to the Track”, salon z Bolonii z modelem Street Bob „Farm Machine” oraz tajski „The Prince”, czyli „Książę”. Maszyny zbudowane przez finalistów wystawione były na stoisku Harley-Davidson podczas targów EICMA.

Finaliści:

Wyboru zwycięzcy dokonał siedmioosobowy zespół reprezentujący dział projektowania motocykli Harley-Davidson z wiceprezesem działu, Bradem Richardsem, na czele. 

Wybór zwycięzcy był niezwykle trudny. O decyzji przesądziły czyste linie i piękna inżynieria ‘Księcia’, który wygrał jednym głosem. Dowodzi to ogromnych możliwości i umiejętności konstrukcyjnych salonów biorących udział w konkursie. Składamy wielkie gratulacje zespołowi z Bangkoku, tym bardziej, że jest to ich pierwszy udział w konkursie. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom!

Steve’owi Lambertowi, dyrektorowi marketingu międzynarodowego, przypadł zaszczyt ogłoszenia zwycięzcy Bitwy Królów 2018 i przedstawienia reprezentantów zwycięskiego salonu.

Bitwa Królów to zjawiskowa manifestacja fachowej wiedzy salonów Harley-Davidson z całego świata na temat customizacji motocykli. Otrzymane w tym roku prawie trzysta zgłoszeń z trzydziestu krajów zrobiło na nas ogromne wrażenie. Mamy tu trzech fantastycznych finalistów, którzy, pomimo, że są tak bardzo różni, musieli przestrzegać tych samych zasad konkursu. Różnorodność zgłoszonych pojazdów z całego świata jest dowodem na to, jak silna jest nasza tradycja budowania motocykli custom. Ogromne gratulacje dla wszystkich finalistów, a szczególnie dla zespołu salonu Harley-Davidson z Bangkoku. Co za fantastyczne osiągnięcie!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

„Książę”

Zespół salonu Harley-Davidson z Bangkoku wybrał, jako platformę do modyfikacji, model Street Bob®, by połączyć nostalgiczny wizerunek z nowoczesną techniką. Wygląd nawiązujący do choppera z lat siedemdziesiątych uzyskano poprzez przycięcie oryginalnych błotników i dodanie części takich, jak zbiornik paliwa z motocykla Forty-Eight® czy kierownica z modelu Roadster®. 21-calowe przednie i 16-calowe tylne, pięcioramienne felgi nadają motocyklowi nieco pochylonego wyglądu, a zmiana biegu przewodu hamulcowego i paliwowego podkreśla minimalistyczny styl tej maszyny.

Czarno-złota paleta kolorystyczna podkreśla motywy charakterystyczne dla choppera, a złoty korek zbiornika paliwa i kapturki zaworów opon w kształcie korony czynią z motocykla prawdziwego „Księcia”. Przy bliższym spojrzeniu widać, że silnik mieni się na złoto dzięki zastosowaniu na niektórych elementach warstwy złotego lakieru. Opalizujący efekt uzyskano dzięki uprzedniemu chromowaniu elementów. Zmieniono kształt siedzenia i zastosowano obicie ze skóry naturalnej ze szwami z żółtej nici, co doskonale współgra z pozłacanymi elementami.

Aby utrzymać wizualną spójność w miejsce chromowanych elementów użyto pokrywy sprzęgła i dekla rozrządu z kolekcji Brass. Zastosowane hamulce tarczowe, czarne dźwignie, anodowane podnóżki i manetki nadają maszynie nowoczesny i mocny wygląd.

Efekt końcowy? Imponujący, jedyny w swoim rodzaju Street Bob custom w pełni zasługujący na główną nagrodę.

Bitwa Królów 2019

Po zakończeniu tegorocznego konkursu można oficjalnie ogłosić jego kolejną edycję. Przyszłoroczna Bitwa Królów będzie największa w historii, ponieważ po raz pierwszy będą mogły wziąć w niej udział salony ze Stanów Zjednoczonych. Z większą niż dotychczas liczbą salonów, zgłoszonych motocykli, w tym również modeli Touring, i oryginalnych akcesoriów, największy na świecie konkurs motocykli custom osiągnie rozmiar globalny. 

Aby być na bieżąco z informacjami na temat Bitwy Królów lub zobaczyć motocykle biorące udział w konkursie odwiedź https://customkings.harley-davidson.com/pl_pl

*Zwycięzca w regionie CEE

Regionalny finał konkursu na najlepszą modyfikację motocykla Harley-Davidson® w Europie Środkowo-Wschodniej wygrał Ace of Spades – zmodyfikowany Softail® Street Bob® z salonu Harley-Davidson® Szczecin.

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button