Rosną ceny ubezpieczenia OC 2017. Najwięcej zapłacą sprawcy kolizji, młodzi motocykliści i emeryci

W 2017 roku wiele osób może być zaskoczonych przy okazji odnawiania lub kupowania polisy OC na motocykl czy motorower. Szykują się bowiem spore podwyżki. Najbardziej odczują je osoby, które spowodowały szkody, ale także młodzi kierowcy oraz emeryci.

Według niektórych agentów ubezpieczeniowych, wielu kierowców po otrzymaniu wyceny polisy OC nie decyduje się nawet na jej zakup. Jak twierdzą kierowcy, droższe polisy to złodziejstwo i wyciąganie pieniędzy.

Podwyżki wyjaśniła ekspert do spraw ubezpieczeń Katarzyna Wojdyła. - Połączenie dwóch faktów, zbyt niskiej ceny i coraz wyższego kosztu wypłacanych odszkodowań, zdecydowanie wpłynęło na to, że te podwyżki musiały nastąpić - stwierdziła.

Wyższe ceny OC w 2017 roku to także wynik nacisku KNF, która twierdzi, że przez ubiegłe lata stawki oferowane przez ubezpieczycieli były zaniżane za sprawą ogromnej konkurencyjności tego segmentu rynku. Komisja uważa, iż dumping cen zagraża stabilności finansowej towarzystw.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

 

Inne publikacje na ten temat:

12 opinii

 1. Już 2016 dla wielu klientów oznaczał spore podwyżki. Dobrze jeżeli nie jest się w szkodowej grupie. Ale z drugiej strony bo podwyżki idą z lepszymi warunkami wypłaty OC niż były kiedyś. Po części spowodowane jest to działaniami nadzorców na ubezpieczycielami po części działaniem kancelraii odszkodowawczych. Dochodzi też aspekt że w Polsce jeżdzi się coraz droższymi (średnio) autami więc przeciętne koszty naprawy po kolizjach czy wypadkach rosną pomimo zmniejszania się ich ilości.

 2. Tylko co ma OC Do AC…. yak2k Bo nie mam pojęcia co ma piernik do wiatraka … Co mnie obchodzi ze człowiek który ma samochód za 50.000 pln opłaca AC … Każde z tych ubezpieczeń jest inne i obejmuje inne rzeczy … Ja płace obowiązkowe składki OC … Jak Cię stać na samochód za 50.000 to stać cię na opłaty dodatkowe …

 3. A co mnie obchodzi, ze kogos nie stac na auto za 50 tys. Moje warte 100 tys i place ubezpieczenie. AC jest dobrowolne. Chcesz nie placisz ale jak ci dowalą OC za starego gruchota 2 tys to jestem za, bo stwarzasz zagrozenie na drodze.

  1. zagrożenie stwarzają owszem młodzi …ale w autach od tatki za 15-40 tyś…..widziałam już kilka takich wypadków ,młody w dobrym aucie …ja jeżdżę autem już starym ,ekonomicznie bo musi mi posłużyć jeszcze parę lat ,znam też kilku młodych co na auto za 2-3 tyś ciułają rok a potem o nie dbają bo zarobione własną pracą i oni mają płacić tak wysokie oc?Młodzi owszem wypadki czynią tylko może towarzystwa ubezpieczeniowe sprawdzają jakie to autka i czyje?

   1. ach…autko za 100 tysięcy……moja siostra ma autko za 100 tysięcy-kredyt na nie i wynajmuje 20 lat 2 pokoje.ja mam własne 4 kąty i autko 17 letnie

 4. do Yaro…skoro cie stac na auto za sto tysi to stac cie na ubezpieczenia tylko ze w Polsce wiekszosc ma starsze auta ktorych wartosc jest rowna skladce ubezpieczenia…

 5. yaroo.. a co Ty pierd olisz w ogóle.. moje 25 letnie auto jest w lepszym stanie technicznym niż większość 10 czy nawet kilku letnich.

  Moim zdaniem nowsze auto – wyższa składka i tyle. Stać Cię na droższy samochód to płać bo masz więcej, sponsoruj nowe nagrobki i wycieczki rządu bo Ty masz.

 6. Dlaczego muszę płacić OC za samochód,którym przez pół roku nie jeżdzę.Granda!!!.
  Ja jako emeryt też plajtuję jak firmy ubezpieczeniowe i też domagam się podniesienia
  emerytury o 80% a nie o stopień inflacji.
  Jezeli płaciłem do tej pory 420 zł OC to zgodnie z prawem moja stawka może wzrosnąć o wskaźnik inflacyjny i nie może być podnoszona w nieskończoność.Myślę,że jest to do wygrania w Sądzie.Firma która nie ma płynności finansowej to po prostu upada a nie szuka
  tanich zarobków u klientów,których bzdurne prawo zmusza do ponoszenia nieuzasadnionych kosztów.Lobby ubezpieczeniowe stworzyło ustawę,że nie można np. na zimę gdy nie jeżdzę
  wyrejestrować z ubezpieczenia samochodu jak w innych krajach.Ludzie dają się robić w balona,ale myślę,że już niedługo to się zmieni

 7. Firmy ubezpieczeniowe nigdy nie działały charytatywnie gdyż oprócz obowiązkowego OC miały w ofercie inne ubezpieczenia (np. AC nieruchomości turystyczne ) oraz produkty finansowe.
  Przewodniczący KNF musi o tym wiedzieć więc czemu tak robi.
  Myślę że chodzi o dodatkowe wpływy do budżetu i poprawę sytuacji PZU ( dywidendy oraz plany przejęcia części segmentu bankowego ).
  Nasza dzielna Beatka w takiej sytuacji może jedynie powtarzać historyjkę o wielkiej trosce nad kondycją finansową prywatnych TU.
  Wspaniały to rząd który tak martwi się o zyski prywatnych w większości zagranicznych firm.

 8. Najpierw to same firmy ubezpieczeniowe doprowadziły do ruiny ten rynek, a teraz ponownie wyleją dziecko z kąpielą. Państwo powinno stworzyć jednego ubezpieczyciela i zaproponować ceny jak dotychczas. Wówczas cała ta zagraniczna banda ubezpieczycieli wyleci z rynku jak ze strzały. Nie można dopuścić do sytuacji, że rynek sam wyreguluje ceny bo efekty widzimy teraz. Najpierw pożoga, a później dowalenie kosmicznych stawek w kraju w którym wynagrodzenia stoją od 10 lat w miejscu. To wywali się jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button