Rekordowe spotkanie fanów klasycznych motocykli Triumph [wideo]

Tym razem w pierwszy weekend września, a nie jak nakazywała tradycyja, w trzeci weekend maja, odbyło się VI Spotkanie Klasycznych Triumphów. Nad jeziorem Chańcza w województwie świętokrzyskim spotkało się ponad 110 właścicieli brytyjskich klasyków.

Triumph Bonneville, Thruxton, Scrambler, a także Bobber, Speedmaster, Street Cup, Street Twin, Speed Twin oraz Rocket i Thunderbird, a także inne mniej znane brytyjskie rodzynki zjechały się w jedno miejscu by jak co roku uświęcać i wychwalać kunszt brytyjskiej motoryzacji.

Wszystko zaczęło się w piątek wieczorem, kiedy to o swojej wyprawie motocyklowej do Argentyny i Chile opowiadał jeden z uczestników SKT, posiadacz Bonneville T100 – Dariusz
Sokołowski. Swoją prezentacją udowodnił, że chcieć to móc, a marzenia są po to, aby je spełniać.

W sobotę rano uczestnicy Spotkania Klasycznych Triumphów podzieleni na jedenaście grup
wyruszyli w liczącą niemal 170 km trasę po województwie świętokrzyskim. Pierwszym z trzech zaplanowanych przystanków był Zamek Krzyżtopór, który nie tylko z powodu swojej wielkości, na wszystkich zrobił duże wrażenie. Drugi postój, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Referatu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Sandomierzu, mógł odbyć się na Rynku, po którym czasem na rowerze jeździ Ojciec Mateusz. Piękna pogoda i zabytkowa sceneria sandomierskiej starówki powodowały, że ciężko było stąd wyjeżdżać, ale nowe trasy i piękne widoki kusiły, więc ponad 110 maszyn po kolejnej godzinie jazdy odwiedziło Świętokrzyski Dwór, by nie tylko z tarasu widokowego oglądać Święty Krzyż, ale także aby nieco się posilić.

Po powrocie do hotelu przewidziano, dzięki uprzejmości Triumph Polska i Triumph Katowice, jazdy testowe najnowszymi modelami angielskiej marki po specjalnie przygotowanej trasie. Dla tych, którzy w tym dniu dość mieli już jazdy jednośladem, British Automotive Silesia przygotował jazdy testowe najnowszym Land Roverem Discovery i Range Roverem Sport.

Wieczorem podczas kolacji grillowej wręczono nagrody i upominki. Partnerami VI Spotkania Klasycznych Triumphów byli: Triumph Polska, PNB Paribas, Karcher Polska oraz Davosa Polska. Współorganizatorem eventu był Triumph Katowice.

Impreza rok w rok organizowana jest przez ekipę www.klasycznytriumph.pl

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button