Zmiany w przepisach 2020: Jazda bez prawka? Możliwa od 5 grudnia.

Mocą ustawy z 14 sierpnia, nie trzeba będzie już wozić przy sobie dokumentu prawa jazdy. Znamy już termin kiedy przepis ten wejdzie w życie. Będzie to jeszcze w tym roku.

Aby zmiany w przepisach mogły zacząć obowiązywać, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Mówiąc w skrócie należy wdrożyć nowe rozwiązania techniczne, które umożliwią policji weryfikację danych o kierującym pojazdem w centralnej ewidencji kierowców i wprowadzanie do centralnej ewidencji kierowców informacji o zatrzymaniu wydanego w kraju prawa jazdy oraz o ich zwrocie. Bez tego niemożliwa będzie weryfikacja aktualnego stanu uprawnień osoby kierującej.

Jak możemy przeczytać w dzienniku ustaw RP z 4 września, termin ten został ustalony na 5 grudnia br., czyli do 4 grudnia wyznaczono czas na prowadzenie niezbędnych zmian w informacjach o pojazdach i kierujących dostępnych w CEPiKu.

Pamiętajmy jednak, że jazda bez jakichkolwiek dokumentów niesie ze sobą pewne ryzyko, o czym piszemy w tym ARTYKULE.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button