Zmiany w przepisach 2020: Jazda bez prawka? Możliwa od 5 grudnia. - Opinie, Forum i Dane Techniczne Jednoślad.pl

Zmiany w przepisach 2020: Jazda bez prawka? Możliwa od 5 grudnia.

Mocą ustawy z 14 sierpnia, nie trzeba będzie już wozić przy sobie dokumentu prawa jazdy. Znamy już termin kiedy przepis ten wejdzie w życie. Będzie to jeszcze w tym roku.

Aby zmiany w przepisach mogły zacząć obowiązywać, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Mówiąc w skrócie należy wdrożyć nowe rozwiązania techniczne, które umożliwią policji weryfikację danych o kierującym pojazdem w centralnej ewidencji kierowców i wprowadzanie do centralnej ewidencji kierowców informacji o zatrzymaniu wydanego w kraju prawa jazdy oraz o ich zwrocie. Bez tego niemożliwa będzie weryfikacja aktualnego stanu uprawnień osoby kierującej.

Jak możemy przeczytać w dzienniku ustaw RP z 4 września, termin ten został ustalony na 5 grudnia br., czyli do 4 grudnia wyznaczono czas na prowadzenie niezbędnych zmian w informacjach o pojazdach i kierujących dostępnych w CEPiKu.

Pamiętajmy jednak, że jazda bez jakichkolwiek dokumentów niesie ze sobą pewne ryzyko, o czym piszemy w tym ARTYKULE.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button