Prawo jazdy 2016/2017: Od dziś łatwiej zdać egzamin

Do dzisiaj egzaminator podczas egzaminu państwowego na prawo jazdy, gdy kandydat na kierowcę popełnił jeden z błędów z tej listy, miał obowiązek przerwać egzamin z oceną negatywną. Od 10.11.2016 osoba egzaminująca będzie mogła podjąć decyzję o przerwaniu lub też kontynuowaniu egzaminu.

Zmiana ta wprowadzona jest wraz z nowelizacją rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie egzaminów na prawo jazdy. Nowelizacja pozwoli między innymi, na większą elastyczność w ocenie osób egzaminowanych. Decyzja o przerwaniu egzaminu, mimo popełnienia rażącego błędu, może nie zapaść. Dlaczego? Egzaminator dostał prawo wzięcia pod uwagę takich czynników jak złe oznakowanie drogi, zajście nietypowej sytuacji lub też umiejętności kierowcy.

Nie zatrzymanie się przed znakiem STOP, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy też naruszenie zakazu zawracania, do tej pory skutkujące przerwaniem egzaminu, teraz będą mogły być zaliczone do jednego z dwóch dopuszczalnych w czasie egzaminu błędów.

Zobaczymy, czy odsetek zdających kierowców jakoś widocznie się zmieni, bo do tej pory, według ostatniego raportu NIK-u, zdaje co trzeci.

 

Michał Brzozowski

Motocyklami jeżdżę od 2000 roku. Choć przez lata pojawiały się kolejne pasje i zainteresowania, to jednak jednoślady z silnikiem zawsze opierały się nowościom i w moim sercu do tej pory mają pierwszeństwo. Obecnie reprezentuję barwy Szybkiej Turystyki (CBR1100XX) na zmianę z Supermoto i Enduro (DRZ450E SM).

Inne publikacje na ten temat:

17 opinii

 1. Mnie gnojki oblały w B-B dwukrotnie : raz za to że nie spojrzałem na łańcuch a drugi bo nie przełączyłem z drogowych na mijania (kontrolki w motocyklu zwyczajnie nie było w pełnym słońcu widać i nawet nie wiedziałem że to podczas kręcenia ósemek przypadkowo włączyłem).

  tak że Brawa dla jaśnie panów egzaminatorów z Bielska-Białej,którzy wyczuli że będę z takich pierdół startował pewnie z 5 razy i będę doją krową. A figa z makiem: obejdę się.

 2. Ciagle slyszly sie o wprowadzanych zmianach…Kolejna rzecza ktora zostala dodana jest pula 400 nowych pytan do teorii. Dobrze, ze instruktor polecil mi serwis prawo-jazdy-360 Z nimi zdalem za pierwszym razem.

 3. Zero stresu na egzaminie tylko dzieki serwisowi prawo-jazdy-360. Znajomi polecili mi te stron i dzieki nim zdalem za 1 pojdejsciem. Wykupilem dostep za 20 zl. i mialem dostep do testwo, kursu oraz duzym pozytywnym zaskoczeniem byla mozliwosc skorzystania z podrecznika kursanta.

  1. Skończcie już z tym spamem prawojazdy360 bo to robi się mdłe. Sam wykupiłem tam dostęp ale jak widzę taki oczywisty spam to się rzygać chce. Czuję się jak na ceneo.

   1. Po to są miejsca na wpisanie komentarzy żeby wszyscy co chcą mogli się wypowiadać. Nikomu tego nie zabronisz. Dodam jeszcze, ze tez korzystałam z testów na prawo-jazdy-360 i zdałam prawko na kategorię A za pierwszym razem.

 4. Dla mnie motocykl jest za wysoki. Na jednym egzaminie egzaminator kazał stanąć w poprzek górki i poleciałam na ziemię. Wspomnę, że u nas placyk manewrowy jest z górki. Po tej sytuacji spytałam Pana czy można go obniżyć, to dowiedział, że motocykl ma być w nominalnej wysokości dla wszystkich… Ciężko przebrnąć osobie 150 cm przez egzamin na tak wysokim moto jakim jest gladius. Wiadomo, że swój motocykl taka osoba dostosuję do swoich umiejętności i wzrostu. Tracę wiarę w marzenia.

 5. Jak chodzi o teorie to tylko prawo-jazdy-360. Wszystkie pytania, zdjecia i filmy takie same jak na egzaminie. Do tego jest promocja i za dostęp na 3 miesiace placi sie tylko 20zł.

 6. do egzaminu teoretycznego polecam sie uczyc z prawo-jazdy-360 maja identyczne pytania jak na egzmainie w WORD i jest akurat promocja dostęp na 3 miesiace za 20 zl 🙂

 7. teoria tylko z prawo-jazdy-360 maja identyczne pytania jak na egzmaminie w WORD i do tego jest promocja dostep na 3 miesiace kosztuje tylko 20 zł 🙂

 8. Kocham moto od zawsze 🙂 I mimo, iż nie mam swojego, to prawko już mam, teraz tylko uzbierać na najpiękniejszego xx-a 🙂 Jak szukałam szkoły, która mnie nauczy jeździć (całkiem od podstaw) to trafiłam na stronę superprawojazdy.pl. To taki ranking szkół nauki jazdy. Głównie ludzie dają tam opinie o nauce jazdy na czterech kółkach, ale ponieważ są też szczegółowe informacje o szkołach, to bez problemu znalazłam ośrodek dla siebie. Teraz w tej samej szkole chcę zrobić kurs na samochód, bo skoro nauczyli mnie jeździć na dwóch, to i na czterech dadzą radę 😉

 9. Tylko, że kurs to tylko połowa sukcesu bo nie ma co ukrywać na wykładach w OSK nie da sie zbyt wiele nauczyć… Dlatego jak chodzi o terię to polecam prawo-jazdy-360 pl ja dzięki nim zdałam za pierwszym razem 74/74.

 10. ja swój egzamin wspominam bardzo dobrze. zdałam na wiosnę, za pierwszym razem, kurs robiłam w krakowskim ośrodku OES. Supr, już rok temu się przybierałam ale nie miałam czasu. 🙂 egzamin wcale nie jest trudny jak ktoś jeździ z głową

 11. teorie zdalem za 2 a praktyke za 1.. zawsze sie stresuje na egzaminach takich jak ten z teori… ale jazdy poszly mi znakomicie bo dobrze mnie nauczono w autojarze na kabatach w wawie.. dobry i profesjonalny instruktor to 80% sukcesu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button