Prawo jazdy 2016/2017: Od dziś łatwiej zdać egzamin

Do dzisiaj egzaminator podczas egzaminu państwowego na prawo jazdy, gdy kandydat na kierowcę popełnił jeden z błędów z tej listy, miał obowiązek przerwać egzamin z oceną negatywną. Od 10.11.2016 osoba egzaminująca będzie mogła podjąć decyzję o przerwaniu lub też kontynuowaniu egzaminu.

Zmiana ta wprowadzona jest wraz z nowelizacją rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie egzaminów na prawo jazdy. Nowelizacja pozwoli między innymi, na większą elastyczność w ocenie osób egzaminowanych. Decyzja o przerwaniu egzaminu, mimo popełnienia rażącego błędu, może nie zapaść. Dlaczego? Egzaminator dostał prawo wzięcia pod uwagę takich czynników jak złe oznakowanie drogi, zajście nietypowej sytuacji lub też umiejętności kierowcy.

Nie zatrzymanie się przed znakiem STOP, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy też naruszenie zakazu zawracania, do tej pory skutkujące przerwaniem egzaminu, teraz będą mogły być zaliczone do jednego z dwóch dopuszczalnych w czasie egzaminu błędów.

Zobaczymy, czy odsetek zdających kierowców jakoś widocznie się zmieni, bo do tej pory, według ostatniego raportu NIK-u, zdaje co trzeci.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 

Inne publikacje na ten temat:

17 opinii

  1. teoria tylko z prawo-jazdy-360 maja identyczne pytania jak na egzmaminie w WORD i do tego jest promocja dostep na 3 miesiace kosztuje tylko 20 zł 🙂

  2. Kocham moto od zawsze 🙂 I mimo, iż nie mam swojego, to prawko już mam, teraz tylko uzbierać na najpiękniejszego xx-a 🙂 Jak szukałam szkoły, która mnie nauczy jeździć (całkiem od podstaw) to trafiłam na stronę superprawojazdy.pl. To taki ranking szkół nauki jazdy. Głównie ludzie dają tam opinie o nauce jazdy na czterech kółkach, ale ponieważ są też szczegółowe informacje o szkołach, to bez problemu znalazłam ośrodek dla siebie. Teraz w tej samej szkole chcę zrobić kurs na samochód, bo skoro nauczyli mnie jeździć na dwóch, to i na czterech dadzą radę 😉

  3. Tylko, że kurs to tylko połowa sukcesu bo nie ma co ukrywać na wykładach w OSK nie da sie zbyt wiele nauczyć… Dlatego jak chodzi o terię to polecam prawo-jazdy-360 pl ja dzięki nim zdałam za pierwszym razem 74/74.

  4. ja swój egzamin wspominam bardzo dobrze. zdałam na wiosnę, za pierwszym razem, kurs robiłam w krakowskim ośrodku OES. Supr, już rok temu się przybierałam ale nie miałam czasu. 🙂 egzamin wcale nie jest trudny jak ktoś jeździ z głową

  5. teorie zdalem za 2 a praktyke za 1.. zawsze sie stresuje na egzaminach takich jak ten z teori… ale jazdy poszly mi znakomicie bo dobrze mnie nauczono w autojarze na kabatach w wawie.. dobry i profesjonalny instruktor to 80% sukcesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button