Prawo jazdy droższe co najmniej o 30%? WORDy apelują do ministerstwa

Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego przekazało do ministra infrastruktury wniosek, w którym zawarto apel o ustawowe podniesienie cen za egzaminy na prawo jazdy. Podwyżka miałaby wynosić co najmniej 30 procent dotychczasowej ceny.

Oznaczałoby to, że egzamin praktyczny na motocyklowe prawo jazdy kat. A kosztowałby po zmianach ponad 270 zł, a kat. B ponad 220 zł. Do tego dochodzą jeszcze zwiększone koszty egzaminów teoretycznych oraz zapewne koszt wydania dokumentu. To dość spore różnice. Dyrektorzy WORD-ów uważają, że cena za egzamin na prawo jazdy jest obecnie za niska, a fakt ten ma podkreślać zamrożona od 2013 roku cena egzaminów. Przedstawiciele stowarzyszenia argumentują , że nie chodzi tu o wzrost cen, a jedynie o ich rewaloryzację, czyli, de facto o… wzrost cen. Jak podkreślają, ceny paliwa i opłat za media rosną, a na dodatek liczba osób przystępujących do egzaminów sukcesywnie spada.

Egzaminy na prawo jazdy mogą podrożeć

Jak wynika z raportów, ubiegły rok przyniósł w całym kraju 11,5 mln strat poniesionych na rzecz działalności WORD-ów w całym kraju. Wygląda więc na to, że wniosek dyrektorów jest niebezpodstawny, co może spowodować przychylenie się ministerstwa do wniosku, a wyższe koszty poniosą wszyscy chcący ubiegać się o uprawnienia.

[trending]

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. B96 dawać po samym kursie, bez egzaminu w WORD tak jak to jest w Niemczech. Z AM można by tak samo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button