Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy droższe co najmniej o 30%? WORDy apelują do ministerstwa
1

Prawo jazdy droższe co najmniej o 30%? WORDy apelują do ministerstwa

autor: Przemysław Borkowski5 marca 2020
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego przekazało do ministra infrastruktury wniosek, w którym zawarto apel o ustawowe podniesienie cen za egzaminy na prawo jazdy. Podwyżka miałaby wynosić co najmniej 30 procent dotychczasowej ceny.

Oznaczałoby to, że egzamin praktyczny na motocyklowe prawo jazdy kat. A kosztowałby po zmianach ponad 270 zł, a kat. B ponad 220 zł. Do tego dochodzą jeszcze zwiększone koszty egzaminów teoretycznych oraz zapewne koszt wydania dokumentu. To dość spore różnice. Dyrektorzy WORD-ów uważają, że cena za egzamin na prawo jazdy jest obecnie za niska, a fakt ten ma podkreślać zamrożona od 2013 roku cena egzaminów. Przedstawiciele stowarzyszenia argumentują , że nie chodzi tu o wzrost cen, a jedynie o ich rewaloryzację, czyli, de facto o... wzrost cen. Jak podkreślają, ceny paliwa i opłat za media rosną, a na dodatek liczba osób przystępujących do egzaminów sukcesywnie spada.

Egzaminy na prawo jazdy mogą podrożeć

Jak wynika z raportów, ubiegły rok przyniósł w całym kraju 11,5 mln strat poniesionych na rzecz działalności WORD-ów w całym kraju. Wygląda więc na to, że wniosek dyrektorów jest niebezpodstawny, co może spowodować przychylenie się ministerstwa do wniosku, a wyższe koszty poniosą wszyscy chcący ubiegać się o uprawnienia.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • das
    8 marca 2020 at 17:20

    B96 dawać po samym kursie, bez egzaminu w WORD tak jak to jest w Niemczech. Z AM można by tak samo 😉