Prawo jazdy droższe co najmniej o 30%? WORDy apelują do ministerstwa

Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego przekazało do ministra infrastruktury wniosek, w którym zawarto apel o ustawowe podniesienie cen za egzaminy na prawo jazdy. Podwyżka miałaby wynosić co najmniej 30 procent dotychczasowej ceny.

Oznaczałoby to, że egzamin praktyczny na motocyklowe prawo jazdy kat. A kosztowałby po zmianach ponad 270 zł, a kat. B ponad 220 zł. Do tego dochodzą jeszcze zwiększone koszty egzaminów teoretycznych oraz zapewne koszt wydania dokumentu. To dość spore różnice. Dyrektorzy WORD-ów uważają, że cena za egzamin na prawo jazdy jest obecnie za niska, a fakt ten ma podkreślać zamrożona od 2013 roku cena egzaminów. Przedstawiciele stowarzyszenia argumentują , że nie chodzi tu o wzrost cen, a jedynie o ich rewaloryzację, czyli, de facto o... wzrost cen. Jak podkreślają, ceny paliwa i opłat za media rosną, a na dodatek liczba osób przystępujących do egzaminów sukcesywnie spada.

Egzaminy na prawo jazdy mogą podrożeć

Jak wynika z raportów, ubiegły rok przyniósł w całym kraju 11,5 mln strat poniesionych na rzecz działalności WORD-ów w całym kraju. Wygląda więc na to, że wniosek dyrektorów jest niebezpodstawny, co może spowodować przychylenie się ministerstwa do wniosku, a wyższe koszty poniosą wszyscy chcący ubiegać się o uprawnienia.

[trending]
REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button