Polska wypożyczalnia motocykli w południowej Hiszpanii: Idealny pomysł na zimowy urlop?

Hiszpania na motocyklu w zimie? A może Maroko?

W skrócie
  • Oto sposób na motocyklowy urlop marzeń. Zwłaszcza w zimie
  • Wypożyczalnia motocykli Motocyklem.pl oferuje wypożyczenie motocykli i akcesoriów w swojej placówce w hiszpańskiej Maladze

Podczas gdy u nas oblodzenia, gradobicia i śnieżyce, jest miejsce, w którym na wszystkich spragnionych motocyklowych przygód czekają palące się do jazdy rumaki. Jest nim hiszpańska siedziba polskiej wypożyczalni motocykli, która kompleksowo zajmie się twoim motocyklowym urlopem. Nawet w środku naszej zimy.

Motocyklem.pl to polska sieć wypożyczalni motocykli. Jej placówki można znaleźć w całym kraju, ale w okresie jesienno-zimowym, najciekawszym punktem sieci ze znanych nam bardzo dobrze powodów staje się założona w 2021 roku placówka w hiszpańskiej Maladze. Nazwa miasta kojarzy się w Polsce głównie ze smakiem lodów, ale motocyklistom znacznie częściej z niekończącymi się krętymi drogami, wijącymi po urokliwym wybrzeżu Morza Śródziemnego, ale także po licznych przełęczach przecinających pobliskie góry Sierra Nevada.  Południowa Hiszpania to nie tylko świetna destynacja dla motocyklistów, ale także jeden z najcieplejszych i najbardziej nasłonecznionych regionów Europy. To właśnie tam temperatury w środku zimy nierzadko potrafią przekraczać 20 stopni, a słońce świeci przez zdecydowaną większość roku.

Motocyklem w zimie po południowej Hiszpanii?

Jesień i zima stają się w tym rejonie tym bardziej kuszące, że nie ma tam wtedy trwających czasem nawet już od wczesnej wiosny upałów. My Polacy nie jesteśmy przecież przyzwyczajeni do tak wysokich temperatur. Poza tym największą chyba radością jest móc korzystać w zimie z tego, co w kraju dostępne jest tylko latem.

Do Malagi dolecisz tanimi liniami lotniczymi z Polski przez cały rok. Na miejscu w prowadzonej przez polskiego rezydenta placówce wypożyczysz takie motocykle jak BMW F750GS, R 1250 RT oraz R 12250 GS. Dla szukających wrażeń nie tylko na asfalcie, ale także poza nim, dostępne są również Yamaha Tenere 700 oraz KTM 690 Enduro R Rally. Sieć szutrówek prowadzących przez szczyty górskie to kolejna z ogromnych pod względem motocyklowych doznań zalet okolic Malagi.

Przeczytaj też:

BMW R 1250 GS Vs R 1250 RT. Po co komu te motocykle?

Dla klientów z Polski obowiązuje polski cennik, który dostępny jest na stronie www.motocyklem.pl. W ofercie także motocyklowe akcesoria, jak nawigacje, kufry, intercomy czy kamerki. Nie brakuje także rękawic i kasków.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

A może do Maroka?

Malaga to także świetny punkt wypadowy do Maroka, gdzie na amatorów egzotyki czekają prawdziwe pustynne wydmy. Firma w tym roku wprowadziła do oferty również wyjazdy z Malagi do Afryki. Do tego ptorzebne sa specjalne upoważnienia notarialne, które wystawiane są zdalnie jeszcze przed wyjazdem. Do Maroka oczywiście także warto pojechać również w środku zimy, nie kłopocząc się transportem własnego motocykla przez całą Europę.

Maroko to już prawdziwa motocyklowa egzotyka. Najczęstszymi punktami odiwedzanymi wprzez motocyklistów w Maroku jest święte miasto Szafszawan, Casablanca, Marakesz, czy wąwóz Todra, a także znana z będącej Mekką dla wszystkich fanów rajdów pustynnych Merzouga. W Maroko można czerpać garściami z jazdy w pustynno-marsjańskich krajobrazach, w towarzystwie ośnieżonych szczytów gór Atlas. Wrażenia jedyne w swoim rodzaju. W dodatku egzotyczna kultura i okazja by poznać zwyczaje pustynnych ludów berberyjskich, jak Tuaregowie.

Świąteczne ferie na motocyklu wśród serpentyn Sierra Nevada? A może kosmiczna jazda w towarzystwie marokańskich gór Atlas? Brzmi bardziej niż kusząco, prawda?

Chyba nikogo kochającego motocykle podróże i słoneczne klimaty nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo genialny jest to pomysł na oderwanie się od zimy, chlupy i krajowego jesienno-zimowego marazmu. Każdy zainteresowany najlepszym motocyklowym urlopem tej zimy znajdzie więcej szczegółów na stronie motocyklem.pl, lub pod numerem infolinii 727-777-200.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button