125 ccm
Aktualnie czytasz:
Honda Varadero 125: Czy warto kupić używane 125 z silnikiem V2?
0

Dwucylindrowy silnik w układzie V2 nie jest popularnym rozwiązaniem w kategorii 125-ek. Zwłaszcza jeśli mówimy o motocyklach turystycznych.

Honda Varadero 125 to nadal bardzo popularny, używany motocykl o pojemności do 125 ccm. Wystarczy popatrzeć na drogi: jeśli zza zakrętu wyjeżdża duża, szybka 125-ka - to musi być Varadero 125. Skąd popularność Hondy, której produkcja zakończyła się przeszło 6 lat temu? Oczywiście nie bez znaczenia jest 14-konny silnik w układzie V. 

Honda XL 125V Varadero posiada 4-suwowy silnik w układzie V z jednym wałkiem rozrządu w głowicy (SOHC). W pierwszych latach produkcji, do 2007 roku, Varadero napędzana była gaźnikiem. W 2007 roku, przy okazji liftingu, pojawił się elektroniczny wtrysk paliwa. Varadero w 2007 roku dostała zresztą sporo zmian, łącznie z nieco innym wyglądem, ładniejszą czaszą i zmienionymi zegarami. 

Varadero przed liftingiem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

15-konny silnik rozwija moc przy 8500 obr./min. Żeby dynamicznie się przemieszczać należy dbać o trzymanie obrotów dość wysoko. Przy niskich Varadero potrafi czasami „zamulać”. Przydaje się tutaj perfekcyjnie pracująca, 5-biegowa skrzynia biegów. To, co może odstraszyć potencjalnego motomaniaka, to dość spory ciężar Varadero 125. Na sucho to aż 154 kg. 169 kg to dość dużo jak na tak mały motocykl. Wiele do życzenia pozostawia też jakość wykończenia. Plastiki przypominają bardziej tanie, chińskie wykonanie niż ceniącą się markę. Może to przez fakt, że Varadero produkowane było w Hiszpanii? 

Model po aktualizacji wygląda dużo lepiej.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Z drugiej strony Varadero to duży, wygodny motocykl turystyczny, który poradzi sobie nawet z dwójką pasażerów i bagażami. Wprawdzie egzemplarze z początku produkcji (2001) można dostać już za 5000 PLN, ale świeższe modele to wydatek nawet rzędu 15 tysięcy złotych. Mimo wszystko, Varadero 125 to jeden z lepszych motocykli używanych w segmencie jaki można kupić. 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
62%
12%
12%