Policyjna akcja „Motocykl” znów zebrała żniwa

Utrata prawka, mandaty i prawie sto wykroczeń

W skrócie
  • Policyjna akcja "Motocykl" zawitała na drogi województwa podkarpackiego
  • 353 kontrole, 98 naruszeń i 14 kierowców bez prawa jazdy

„Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci podczas działań zwracali uwagę właścicielom jednośladów na stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Nie obyło się bez zatrzymań uprawnień i dowodów rejestracyjnych.

Tym razem akcja zawitała na drogi województwa podkarpackiego, gdzie wielu motocyklistów korzystało z wciąż jeszcze sprzyjającej przejażdżkom pogody. Choć już nie tak ciepło jak w lecie, to słońce potrafi wystarczająco przygrzać, by zrobiło się przyjemnie. Motocykle dzięki temu wciąż są widoczne na drogach, a policja nieprzerwanie prowadzi działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i świadomości motocyklistów.

Słoneczne dni sprawiły, że na drogach naszego województwa można było spotkać jeszcze wielu miłośników motocykli. Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci podczas weekendu prowadzili na Podkarpaciu akcję „Motocykl”. Podczas działań mundurowi skontrolowali 353 motocyklistów i motorowerzystów. Ujawnili 98 naruszeń, w tym 23 przypadki przekroczenia prędkości.

Trwająca dwa dni policyjna akcja „Motocykl” zaowocowała skontrolowaniem 353 motocyklistów i motorowerzystów. Efektem tych kontroli było ujawnienie, że 14 z zatrzymanych kierujących jednośladami nie posiadało odpowiednich uprawnień do kierowania jednośladem, którym poruszali się po drogach. 23 motocyklistów przekroczyło dozwoloną prędkość i zostało poczęstowanych przewidzianym przez taryfikator mandatem. Wśród nich znalazło się dwóch, którzy stracili prawo jazdy na skutek zbyt szybkiej jazdy.

Przeczytaj też:
Straż i policja wezwane do niewybuchu. Tymczasem im oczom ukazał się wydech od motocykla WSK…

Podkarpacka policja zatrzymała także 12 dowodów rejestracyjnych, na skutek jazdy na jednośladach, których stan techniczny był rażąco odstający od nienaganności.

W tym roku to chyba już ostatnia taka akcja, ale działania prewencyjne na pewno powrócą już z pierwszymi dniami wiosny na terenie całego kraju. Policyjna akcja „Motocykl” odbywa się cyklicznie w różnych województwach.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button