125 ccm
Aktualnie czytasz:
Nowe przepisy 125 na prawo jazdy B: Jutro głosowanie
6

Właśnie zmieniono jutrzejszy harmonogram prac Sejmu podczas 70 posiedzenia. Nowe przepisy o 125 ccm na prawo jazdy B będą głosowane nieco później, bo po godzinie 23. Cała branża czeka z niecierpliwością na wynik obrad.

Celem jutrzejszego głosowania Sejmu jest przyjęcie poprawek Senatu. Wnoszą one do ustawy dodatkową liberalizację przepisów. W wyniku czego właściciele prawa jazdy kategorii B będą mogli jeździć motocyklami 125 ccm zarówno z manualną jak i automatyczną skrzynią biegów.

Początkowo obawiano się, iż harmonogram jutrzejszego posiedzenia ulegnie radykalnym zmianom przez co głosowanie nad przepisami o 125 ccm zostaną przesunięte na dalszy termin, wstrzymując tym sposobem proces legislacji całej ustawy.

Jutro Skuterowo.com od 23.15 na żywo będzie relacjonować przebieg debaty oraz głosowania. O jego wyniku dowiecie się jako pierwsi.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Evert
  24 czerwca 2014 at 18:51

  Trzeba wziąć pod uwagę, że harmonogram obrad ma charakter wyłącznie ramowy. Teraz np. posiedzenie jest o co najmniej 2 godziny do przodu w stosunku do zaplanowanego czasu obrad i raczej o godz. 2:00 w nocy się nie zakończy, tylko znacznie wcześniej.

  Zasadniczo można przejść szybciej do kolejnego punktu posiedzenia, ale nie później, gdyż są ograniczenia czasowe sygnalizowane dźwiękiem. Dlatego też bardzo możliwe jest, że jutro sprawozdanie komisji infrastruktury zostanie odczytane szybciej niż planowano. Trudno jednak przewidzieć o ile szybciej, zwłaszcza że wcześniej ma mieć miejsce gorąca, 3-godzinna debata na temat tzw. „afery taśmowej”.

  No i w artykule jest znów pomyłka: głosowania nad ustawą w dniu jutrzejszym prawdopodobnie nie będzie, tak jak nad pozostałymi aktami prawnymi i sprawozdaniami dyskutowanymi w sejmie. Głosowania nad nimi przewidziane są na ostatni dzień obrad, czyli 26 czerwca (czwartek), między 9:00 a 13:00. Łatwo zresztą przewidzieć, że przed północą sala sejmowa świecić będzie pustkami i nie będzie komu prawie głosować…. 🙂

 • 24 czerwca 2014 at 20:20

  Jesli poprawka bedzie przyjeta to czy ktos sie moze orientuje kiedy zacznie to obowiazywac w naszym copdziennym zyciu? Ktos sie na tym zna ? Co o tym mowia przepisy.
  Pozdrawiam

 • Zdjęcie profilowe Evert
  24 czerwca 2014 at 21:36

  Filip Felczak, o tym już była mowa wielokrotnie. Sam pytałeś w innym wątku na forum i otrzymałeś odpowiedź:

  http://www.skuterowo.com/w-srode-glosowanie-nad-ustawa-125-ccm-na-prawo-jazdy-b-986876/#comments

  W każdym razie ostateczny termin będzie znany, gdy prezydent podpisze ustawę.

  PS. Pierwszy dzień posiedzenia sejmu zakończył się 5 godzin wcześniej niż przewidywano. Ciekawe, czy jutro będzie podobnie.

 • 24 czerwca 2014 at 22:03

  Evert faktycznie, przepraszam 🙂 po moim wpisie były 3 wpisy i żaden nie odpowiedział na moje pytanie i później przestałem zaglądać (sesja itp) ale dzięki bardzo za tak jasne wytłumaczenie 😉 a pytam się tak dociekliwie dlatego, ponieważ mam do kupna 125 w całkiem przyzwoitej cenie i przydałby mi sie skuter na dojazdy do pracy od 1 lipca, ale nie wiem własnie czy opłaca mi się go kupować i czekać około 2 miesiące. Raczej 50 nie opłaca się już kupować prawda? Mam 22 lata więc kat. A zrobie sobie dopiero za 2 lata.

 • Zdjęcie profilowe B4rtek
  25 czerwca 2014 at 11:06

  A ja bym z kupnem nie czekał bo obawiam się że ceny pójdą w górę (oczywiście mogą też pójść w dół ale to mniej prawdopodobne) 🙂

 • Zdjęcie profilowe roomcajz
  25 czerwca 2014 at 12:50

  Filip, 50 tki to już bym nie kupował na Twoim miejscu. z kupnem 125 poczekałbym do vacatio legis, ewntualnie możesz spróbować zadatkować moto ake z tym różnie bywa, nie każdy chce się zgodzić