Piotr Biesiekirski wystartuje w Mistrzostwach Świata World Supersport!

Polak został oficjalnym zawodnikiem ekipy Ecosantagata Althea Racing

W skrócie
  • Mamy Polaka w Mistrzostwach Świata Supersport!
  • Piotr Biesiekirski dołączył do ekipy Ecosantagata Althea Racing i wystartuje w przyszłym sezonie World Supersport
  • 22-latek dosiądzie Ducati Panigale V2 955

Świetne informacje napływają do nas ze świata motorsportu, gdyż Piotr Biesiekirski wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport 2024 na Ducati Panigale V2 955 włoskiej ekipy Ecosantagata Althea Racing.

Mamy to! Wieloletnie poświęcenie, treningi i przeprowadzka do Hiszpanii przyniosła oczekiwany efekt. Po regularnych startach w mistrzostwach Europy Moto2 i startach w mistrzostwach świata, Piotr podpisał kontrakt z ekipą Ecosantagata Althea Racing i został pełnoetatowym zawodnikiem serii World Supersport.

Polak dosiądzie Ducati Panigale V2 955, który jest bardzo konkurencyjnym motocyklem w stawce. W ubiegłym sezonie Nicolo Bulega wywalczył tytuł mistrzowski w tej klasie. W 2011 roku Carlos Checa, zawodnik Althea Racing, zdobył tytuł mistrza świata w klasie Superbike. W tym sezonie włoska ekipa siedem razy finiszowała na podium, w tym odniosła jedno zwycięstwo, a także czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodników.

Najważniejsze informacje:

  1. Piotr Biesiekirski wystartuje w mistrzostwach świata Supersport!
  2. 22-letni Polak dołączy do Ecosantagata Althea Racing i ścigać będzie się na Ducati Panigale V2 955.
  3. W przyszłym sezonie odbędzie się 12 rundy, czyli 24 wyścigi. Pierwszy start już w lutym na słynnej wyspie Filipa w Australii.

– Bardzo się cieszę z dołączenia do zespołu Althea Racing i debiutu w mistrzostwach świata World Supersport. Poznałem szefa ekipy, Genesio, dopiero niedawno, ale już zrobił na mnie świetne wrażenie. Jestem pewien, że zbudujemy bardzo bliską relację, ponieważ jego pasja do tego sportu jest ogromna. Jestem także przekonany, że zespół zrobi wszystko i da mi najlepsze możliwe wsparcie. Słyszałem wiele dobrego o Ducati i Althea, dlatego jestem bardzo podekscytowany naszym nowym, wspólnym wyzwaniem. Jestem bardzo zmotywowany, aby walczyć o jak najlepsze rezultaty. Nie mogę się doczekać pierwszych testów i oczywiście startu sezonu w Australii. Dziękuję także Grupie Euvic za wieloletnie wsparcie, dzięki któremu mogę zrobić kolejny krok w mojej wyścigowej karierze i zostać pełnoetatowym zawodnikiem mistrzostw świata. – komentuje Piotr Biesiekirski.

– Witam w zespole Piotra i Niccolo, i jestem przekonany, że zajdą bardzo daleko w mistrzostwach świata World Supersport. Obaj pokazali już na co ich stać w mistrzostwach, w których walczy się bardzo zaciekle i w których poziom jest bardzo wysoki. To dwóch bardzo ambitnych zawodników, którzy mają ogromny potencjał do dalszego rozwoju. To ważne, aby pracować ze sportowcami, którzy chcą robić postępy i mają ten wyścigowy głód. – dodaje szef zespołu, Genesio Bevilacqua. 

Sezon 2024 wystartuje już w lutym na australijskim torze Phillip Island. Warto zaznaczyć, że seria World Supersport zalicza się do mistrzostw świata WorldSBK i jest przedsionkiem cyklu World Superbike, która jest najbardziej prestiżową kategorią, w której startują zawodnicy na motocyklach produkcyjnych. Wcześniej w mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych startował Paweł Szkopek, który w klasie Supersportowiec oraz Superbike na lini startu stawał 62 razy oraz gościnnie Ireneusz Sikora, który wystartował w 2015 roku w Tajlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button