125 ccm
Aktualnie czytasz:
Peugeot Tweet 125: Poznaj z bliska
2

Peugeot Tweet 125 to nowość na polskim rynku. Skuter znanego francuskiego producenta cechuje się wyjątkową użytecznością i klasyczną stylistyką. Przy tym cena może wydawać się dość atrakcyjna jak na europejski jednoślad tych rozmiarów.

Tweet zaprojektowany jest zdecydowanie do miasta. Duże, 16 calowe koła zapewniają lepszy komfort na nierównościach a dość cienkie opony o wysokim profilu bardzo dobrą zwrotność. Skuter jest dwumiejscowy – duża kanapa pozwoli na wygodne podróżowanie we dwoje, nie wywołując chęci jak najszybszego zejścia ze skutera.

Design to kwestia gustu – nam się podoba, niemniej nie znajdziemy tu zbyt wysofistykowanych akcentów stylistycznych. Skuter wygląda porządnie i solidnie – występuje w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych, między innymi z szary metalik z czerwonym obiciem kanapy.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

Schowek pozwala na zmieszczenie kasku i niestety nie wejdzie tam nic więcej. Pod kanapą jest także wlewa paliwa.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Nowy Peugeot osiąga 10.5 KM, co jest wystarczającą mocą przy wadze suchej 106 kg, chociaż nie obrazilibyśmy się za nieco mocniejszy silnik. Mocno zdziwiło nas chłodzenie powietrzem i zasilanie gaźnikiem. Z jednej strony to prosta i bezawaryjna konstrukcja, z drugiej ciecz i wtrysk paliwa to standard w obecnych zasach.

Skuter wyposażony jest hamulce hydrauliczne z przodu i z tyłu tak więc o jakość hamowania nie mamy się co martwić.

Pozycja na Tweecie 125 jest wyjątkowo wygodna. Dobrze wyprofilowana kanapa i sporo miejsca na nogi pozwalają się usadzić naprawdę komfortowo i nawet wysocy kierowcy nie będą narzekali na ciasnotę.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe darioone
  9 grudnia 2014 at 13:27

  Cytuję:”Skuter znanego francuskiego producenta…”-hehe koń by się uśmiał,Tweet to jest wyrób Tajwańskiej firmy SYM model Symphony sygnowany logo Peugeot-a.
  „…Przy tym cena może wydawać się dość atrakcyjna jak na europejski jednoślad tych rozmiarów.”-skoro jest wytwarzany na Tajwanie to cena będzie atrakcyjna,przenieście produkcję do Europy to cena zaraz drastycznie skoczy w górę a znanej europejskiej firmie chodzi o to żeby przyciągnąć też do siebie klientów z mniej zasobnymi portfelami.

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  9 grudnia 2014 at 14:21

  8 konne chinole 125 i krzyk – MOC nieadekwatna do pojemności!!! buuuu !! badziew !!
  8 konny chinolo-tajwańczyk sygnowany Pużotem to jest już \”akurat\” i wystaczająco.
  Znaczek cuda robi.