Junak RS 125 Pro: Popularny RS dostał chłodzenie cieczą i drugi hamulec tarczowy

Według Almotu – to będzie jeden z najmocniejszych motocykli 125 w tym segmencie. Junak RS 125 w sezonie 2016 będzie dostępny we wzmocnionej wersji, równolegle ze zwykłą odmianą. Cena? 8499 PLN.

Junak zdecydował się na zmodyfikowanie silnika RS 125. Poprawiono jej jego siągi dzięki układowi chłodzenia cieczą. Zdecydowano się także na zwiększenie wydajności tylnego układu hamulcowego, który został całkowicie przeprojektowany. Tylna oś jest teraz wyposażona w hydrauliczny system tarczowy. To istotna zmiana z naszego punktu widzenia. To był zdecydowanie dotychczas najsłabszy punkt całej konstrukcji.

Zmiany w naszym flagowcu, jakim jest Junak RS125 to wynik kilku miesięcy prac, które zainicjowaliśmy za sprawą Waszych sugestii. Chcieliśmy, aby RS125, który cieszy się tak ogromną popularnością, stał się jeszcze ciekawszą propozycją pod względem technicznym. 12,2 KM to naprawdę jedne z najlepszych osiągów w tej klasie, i niemal maksymalne na jakie pozwalają polskie przepisy w ramach pojemności 125 ccm na prawo jazdy B. Większa dynamika i prędkość maksymalna zmusiła nas do zmiany tylnego układu hamulcowego na tarczowy. Będziecie zaskoczeni jego skutecznością działania…

– przyznaje Karol Kopytek, Kierownik ds. Klientów Kluczowych marki Junak.

Junak RS 125 to jeden z liderów sprzedaży marki. To za sprawą dość atrakcyjnego designu, dobrej jakości wykończenia i rozsądnie skalkulowanej cenie detalicznej. Rozwój tego modelu jest ukłonem w kierunku jeszcze bardziej wymagających Klientów.

Nowy Junak RS125 Pro chłodzony cieczą w sezonie 2016 będzie dostępny równolegle ze swoim poprzednikiem. Jego cena będzie o około 20% wyższa od zwykłej wersji. To sporo, jednak faktycznie motocykl może pochwalić się dobrą jakością i trwałością.

Nowego Junaka RS 125 Pro będzie można poznać podczas zbliżających się Moto Expo Warszawa 2016, na stoisku H3/4, w dniach 19-21 lutego. Będzie tam także kamera Jednoślad.pl.

Junak RS 125 Pro: Dane techniczne:

MODEL RS 125 PRO
POJEMNOŚĆ 125 cm³
RODZAJ SILNIKA CZTEROSUWOWY, JEDNOCYLINDROWY, CHŁODZONY CIECZĄ, CZTERY ZAWORY NA CYLINDER
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA 105 km/h
MOC 12,2 KM
ROZRUCH ELEKTRYCZNY I NOŻNY
HAMULEC PRZÓD TARCZOWY HYDRAULICZNY
HAMULEC TYŁ TARCZOWY HYDRAULICZNY
ROZMIAR OPONY PRZÓD 100 / 80 – 17
ROZMIAR OPONY TYŁ 130 / 70 – 17
WYMIAR DŁ. / SZER. / WYS. ( mm ) 1950 / 820 / 1095
MASA WŁASNA 131 KG
DOPUSZCZALNE OBCIĄŻENIE 150 KG
WYSOKOŚĆ SIEDZISKA ( mm ) 780
POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA PALIWA 17 L
ILOŚĆ MIEJSC 2
DOSTĘPNE KOLORY CZERWONY, NIEBIESKI, BRĄZOWY, BIAŁO-NIEBIESKI

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button