Aktualnie czytasz:
Egzamin praktyczny na prawo jazdy a stres. Jak sobie z nim poradzić?
0

Być może egzamin na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 czy AM nie jest aż tak bardzo trudny. Jednak w momencie kryzysu, pod czujnym okiem egzaminatora na placu nawet proste rzeczy sprawiają kłopot. Dlaczego? Za to wszystko odpowiedzialny jest stres. Jak sobie z nim poradzić? Skuterowo.com radzi.

To wszystko kwestia psychiki. Jednakże egzaminatorzy WORD często poprzez swoją rutynę nie przejmują się naszymi obawami, lękami i kondycją. Najczęściej nie są wyrozumiali i traktują wszystkich według jednego, słusznego szablonu. Ciężko u nich szukać jakiejkolwiek otuchy. To sprawia, że stres czasem sięga zenitu…

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Poznaj kilka naszych rad za sprawą których w momencie egzaminowania będzie Tobie nieco lepiej…

1. Wypocznij, wyśpij się. Jeśli masz możliwość wyboru godziny egzaminu praktycznego to wybierz taką, która jest dla Ciebie najbardziej optymalna. Doskonale wiesz w jakiej części dnia czujesz się najlepiej. Jedni są najsprawniejsi bladym świtem, inni wieczorami.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

2. Sport. Aktywność fizyczna przed egzaminem sprawi, że będziesz nieco bardziej rozluźniony. Warunek – musisz się fizycznie zmęczyć. Wybierz basen, albo przebiegnij się po okolicy. Potem napij się ciepłej herbaty i dopiero ruszaj w tę trudną drogę.

3. Leki uspokajające. Z tym należy uważać. Przegięcie sprawi, że spadnie Wam koncentracja i nieco stracicie na kontakcie z rzeczywistością. Dawka sportu przed egzaminem działa tak samo – wycisza, ale nie otumania człowieka.

4. Nastawienie. Może łatwo się to pisze, ale spróbuj podejść do zdawania na luzie. Oblanie praktyki to nie koniec świata, a na nowy termin nie czeka się już tak długo jak kiedyś… Pieniędzmi też się nie przejmuj, w akcie litości na pewno pomogą rodzice…

5. Odpuść z kofeiną. Kawa, napoje energetyczne to zły doradca. Wyostrza stres. Czujemy się po nich przytomni, jednak wzrost aktywności neuroprzekaźników powoduje też bardziej się pocimy, drżą nam ręce…

6. Wróćmy jeszcze do wyboru pory dnia w jakiej będzie nasz egzamin. Najlepiej decydować się na późny wieczór, bądź weekend. Wówczas na drogach jest dużo mniejszy ruch, w związku z czym będziemy odczuwali mniejszą presję.

Koniecznie napiszcie w komentarzu jakie są Wasze wspomnienia z egzaminu na prawo jazdy!

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
33%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
33%