Aktualnie czytasz:
Egzamin praktyczny na prawo jazdy a stres. Jak sobie z nim poradzić?
0

Być może egzamin na prawo jazdy kategorii A, A1, A2 czy AM nie jest aż tak bardzo trudny. Jednak w momencie kryzysu, pod czujnym okiem egzaminatora na placu nawet proste rzeczy sprawiają kłopot. Dlaczego? Za to wszystko odpowiedzialny jest stres. Jak sobie z nim poradzić? Skuterowo.com radzi.

To wszystko kwestia psychiki. Jednakże egzaminatorzy WORD często poprzez swoją rutynę nie przejmują się naszymi obawami, lękami i kondycją. Najczęściej nie są wyrozumiali i traktują wszystkich według jednego, słusznego szablonu. Ciężko u nich szukać jakiejkolwiek otuchy. To sprawia, że stres czasem sięga zenitu…

Poznaj kilka naszych rad za sprawą których w momencie egzaminowania będzie Tobie nieco lepiej…

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

1. Wypocznij, wyśpij się. Jeśli masz możliwość wyboru godziny egzaminu praktycznego to wybierz taką, która jest dla Ciebie najbardziej optymalna. Doskonale wiesz w jakiej części dnia czujesz się najlepiej. Jedni są najsprawniejsi bladym świtem, inni wieczorami.

2. Sport. Aktywność fizyczna przed egzaminem sprawi, że będziesz nieco bardziej rozluźniony. Warunek – musisz się fizycznie zmęczyć. Wybierz basen, albo przebiegnij się po okolicy. Potem napij się ciepłej herbaty i dopiero ruszaj w tę trudną drogę.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

3. Leki uspokajające. Z tym należy uważać. Przegięcie sprawi, że spadnie Wam koncentracja i nieco stracicie na kontakcie z rzeczywistością. Dawka sportu przed egzaminem działa tak samo – wycisza, ale nie otumania człowieka.

4. Nastawienie. Może łatwo się to pisze, ale spróbuj podejść do zdawania na luzie. Oblanie praktyki to nie koniec świata, a na nowy termin nie czeka się już tak długo jak kiedyś… Pieniędzmi też się nie przejmuj, w akcie litości na pewno pomogą rodzice…

5. Odpuść z kofeiną. Kawa, napoje energetyczne to zły doradca. Wyostrza stres. Czujemy się po nich przytomni, jednak wzrost aktywności neuroprzekaźników powoduje też bardziej się pocimy, drżą nam ręce…

6. Wróćmy jeszcze do wyboru pory dnia w jakiej będzie nasz egzamin. Najlepiej decydować się na późny wieczór, bądź weekend. Wówczas na drogach jest dużo mniejszy ruch, w związku z czym będziemy odczuwali mniejszą presję.

Koniecznie napiszcie w komentarzu jakie są Wasze wspomnienia z egzaminu na prawo jazdy!

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
33%