Opanuj ADV pod okiem mistrza! Szkolenie Enduro ADV w Bieszczadach

Turystyka terenowa jest piękna, a może być jeszcze piękniejsza gdy masz odpowiednie umiejętności. O to postanowili zadbać Gabriel Marcinów i Gęsi Zakręt.

Internet pokazuje nam, że turystyczne enduro potrafią wiele w każdych warunkach. Praktyka pokazuje, że wcale nie jest to takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Jednak wskazówki od doświadczonego instruktora i zawodnika pokażą Ci jak sprawić, by jazda w terenie na ADV była łatwiejsza, fajniejsza i bezpieczniejsza.

Wszem i wobec media społecznościowe bombardują nas klipami z jazdy na ADV. Najczęściej są to filmy, które podają w wątpliwość gabaryty tych niemałych motocykli. No bo jak inaczej podchodzić do wyczynów Pola Taresa, Chrisa Bircha, Ivana Cervantesa, czy choćby rodzimego Enduraka666? To co prezentują wydaje się niemożliwe dla większości właścicieli ADV, ale widać w ich jeździe pewną zależność – wszyscy garściami czerpią z technik enduro i trialowych, które są kluczem do ogarniania ciężkiego enduro w terenie.

Można więc dołożyć do swoich motocyklowych zajawek jazdę na lekkim enduro lub trialu, ale wiadomo, że to pożera i środki i czas, których nie każdy ma w nadmiarze. Inną opcją jest nauka od instruktora, który wie jak przełożyć techniki z lekkich motocykli na duże enduro i doskonale zna realia jazdy w każdym terenie, a przy tym wie jak je przekazać.

Szkolenie Enduro ADV z Mistrzem Polski w Bieszczadach. Najważniejsze informacje:

  1. Szkolenie odbędzie się na zamkniętym torze w samym sercu Bieszczad, w Gęsim zakręcie.
  2. Za odpowiednią dawkę wiedzy i jej solidne przekazanie będzie odpowiedzialny jeden z najlepszych instruktorów w Polsce – Gabriel Marcinów.
  3. W planie szkoleń są dwa dni treningów połączone z noclegiem i wyżywieniem.
  4. Gęsi Zakręt to miejsce nie tylko dla motocyklistów. Każdy kto lubi spędzać czas wśród przyrody, będzie miło wspominał ten weekend. Dzięki temu do doskonała propozycja dla całych rodzin.

Grunt to doświadczenie i dobre podejście

Jednym z najlepszych takich instruktorów w Polsce jest Gabriel Marcinów, dziewięciokrotny Mistrz Polski w trialu, były zawodnik enduro i hard enduro oraz doświadczony trener sportów motorowych prowadzący szkołę Gabriel Marcinów Trial School. Gabryś od lat oprócz wygrywania zawodów i trenowania trialowców, para się także szkoleniem entuzjastów turystyki terenowej, którzy chcą się jeszcze lepiej i bezpieczniej zabawiać na swoich mastodontach. Co ważne, na szkoleniach organizowanych przez Gabrysia, oprócz podręcznikowych i podstawowych elementów jak slalomy, zjazdy i podjazdy, uczysz się także innych przydatnych sztuczek i technik. Dzięki doświadczeniu w sporcie, jest w stanie podpowiedzieć jak „czytać” teren i jego przyczepność, planować przejazd, oceniać trudność przeszkód, które możesz spotkać na swojej trasie, radzić sobie w opresji i całą resztę przydatnej wiedzy.

A co jeszcze istotniejsze, teraz Gabriel Marcinów Trial School swoje szkolenia ADV organizuje wspólnie z Gęsim Zakrętem, jedną z najfajniejszych miejscówek w Polsce przyjaznych motocyklistom i innym pasjonatom aktywnego spędzania czasu. Jest to w dużym skrócie pensjonat, a właściwie dom otwarty na gości w samym sercu Bieszczad koło Ustrzyk Dolnych, czyli w okolicy najpiękniejszych Bieszczadzkich tras, zarówno pieszych jak i motocyklowych. Sam dom jest niesamowicie przyjazny dla całych rodzin i zajawkowiczów wszelkiej aktywności, za to za domem… znajdują się trzy tory – dwa trialowe i jeden przygotowany specjalnie na szkolenia ADV prowadzone przez Gabriela Marcinowa w czerwcu (poziom podstawowy) oraz we wrześniu (poziom zaawansowany. 

Motocykle i Bieszczady, czyli najlepszy pomysł na weekend

Organizatorzy Bieszczadzkich szkoleń zdecydowanie wyszli naprzeciw tym, którzy chcą się solidnie nauczyć jazdy w terenie zarówno u podstaw, jak i na zaawansowanym poziomie. W planie dwudniowego szkolenia są więc podstawy jak omówienie prawidłowej pozycji i ustawień motocykla, nauka kontroli motocykla w ciasnych odcinkach między drzewami, wolne zakręty, dbanie o przyczepność na śliskich podłożach jak glina czy trawa oraz opanowanie uślizgów w trakcie hamowania i przyspieszania. Treningi jednak nie ograniczą się tylko do tego. W ich trakcie nie zabraknie nauki pokonywania zjazdów i podjazdów wszelkiej maści, radzenia sobie w sytuacji, gdy podjazd nie wypalił oraz jak radzić sobie z elementami takimi jak zwalone drzewa, korzenie, kamienie, czy przejazdy przez strumienie. Jednym słowem wszystko czego potrzebujesz, by turystyka terenowa była dla Ciebie prawdziwą i beztroską przyjemnością, a nie walką ze sprzętem. A uwierzcie, dwa dni solidnie przekazywanej wiedzy potrafią przynieść progres większy niż kilka miesięcy jazdy jako samouk.

A jeśli po szkoleniu jakimś cudem nie będziesz mieć dosyć jazdy na motocyklu, zawsze można ruszyć na podbój bieszczadzkich winkli. I co równie istotne, te dwa dni to doskonała okazja do wypoczynku, także z całą rodziną, która zdecydowanie nie będzie się nudzić w tym miejscu, nawet jeśli nie jeżdżą na motocyklach. Zapowiada się więc genialnie spędzony weekend w motocyklowym klimacie i świetnej atmosferze. Więcej informacji na temat szkolenia i miejsca znajdziecie na stronie wydarzenia na FB oraz w poniższej informacji od organizatorów:

Plan treningowy (Poziom podstawowy)

– Omówienie ustawień motocykla 

– Omówienie pozycji na motocyklu 

– Rozgrzewka na motocyklach, jazda na stojąco 

– Slalom na trawie 

– Slalom na małym wzniesieniu 

– Zawracanie w różnych sytuacjach w terenie 

– Hamowanie z uślizgiem przedniego oraz tylnego koła 

– Zatrzymanie awaryjne na podjeździe i sprowadzanie motocykla w dół 

– Podjazdy ( różne techniki podjazdów )

– Zjazdy ( różne techniki zjazdów ) 

– Ciasne, techniczne przejazdy między drzewami 

– Jazda w koleinie na wprost 

– Szybkie zakręty na trawie oraz w koleinie po łuku 

– Zakręty z delikatnym uślizgiem tylnego koła

– Przejazdy przez różne przeszkody które możemy spotkać jeżdżąc w off-roadzie ( belki, korzenie, kamienie, podkłady kolejowe, betony )

– Podjazd z zakrętami 

– Zjazd z zakrętami 

– Trawers w górę oraz trawers w dół 

– Nawrotka na wzniesieniu 

– Ruszanie z miejsca pod górę 

– Ruszanie ze śliskiej nawierzchni do przeszkody 

– Przejazd przez strumień

Baza naszego szkolenia to przepiękny i klimatyczny Gęsi Zakręt koło Ustrzyk dolnych w Bieszczadach.

W Gęsim Zakręcie czeka na nas pyszne jedzenie, sauna, ognisko po treningu i przede wszystkim piękny teren do jazdy na motocyklu.

https://m.youtube.com/watch?v=PziG8vqHWg0

Cena szkolenia to 1400 zł.

W cenę szkolenia wliczono:

2 noclegi ( zakwaterowanie od piątku od godziny 16 )

2 Treningi ( Sobota od 10 do 16 Niedziela od 9.30 do 15 ) 

Wyżywienie ( dwa śniadania, dwie obiadokolacje , dwie przekąski podczas treningu ) 

Ognisko, sauna i dobra zabawa

Po więcej informacji proszę o kontakt telefoniczny 508 396 316 lub e-mail [email protected]

Szkolenie poziom zaawansowany:

Termin 1/3.09.2023

Lokalizacja Gęsi Zakręt 

Cena 1400zł. 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button