Nowy ZONTES 310M już niebawem w salonach w Polsce

Informacja prasowa

W skrócie
  • Zontes 310M to elegancki maksiskuter o sportowym zacięciu
  • Bogate wyposażenie i nowoczesne rozwiązania to jego cechy charakterystyczne
  • Zontes 310M będzie dostępny w sprzedaży już pod koniec kwietnia

ZONTES 310M jest absolutną nowością nie tylko w ofercie znanego już z nieszablonowego podejścia do jednośladów producenta, ale także wśród dostępnych obecnie na rynku jednośladów zaliczających się do segmentu maksiskuterów. Czym się wyróżnia i ile będzie kosztować?

ZONTES 310M to nowa jakość w świecie królujących na ulicach miast maksiskuterów. Dopracowany, odważny i bardzo dynamiczny design płynnie łączy się z nowoczesną konstrukcją oraz niespotykanym nawet w klasie premium wyposażeniem. 310M to nieoczywisty pojazd, który zachwyca funkcjonalnością i zachowaniem podczas jazdy. Jego dopracowana ergonomia oraz przemyślane dodatki umilą każdą przejażdżkę. Bez względu na to, jak daleko się wybierasz.

Zontes 310M: skuter inny niż wszystkie?

ZONTES 310M to zwarty, dynamiczny i bardzo łatwy w prowadzeniu skuter, który zachwyca zwinnością i poręcznością. Odpowiada za to m.in. autorska konstrukcja z dwoma chłodnicami cieczy. Jedna z przodu pojazdu – tuż za przednim kołem oraz druga przy silniku. Dzięki temu rozwiązaniu można było skrócić rozstaw osi, nie rezygnując z wydajnego i stabilnego chłodzenia. Z kolei spory jak na skuter, bo wynoszący 155 mm prześwit pozwala bezstresowo parkować na niemal każdym krawężniku i pewnie przejeżdżać przez progi zwalniające.

Całkowicie nowy maksiskuter ZONTES to także bardzo bogate wyposażenie, niespotykane wśród pojazdów w tym segmencie. W pełni elektryczna obsługa, bezkluczykowy dostęp do pojazdu, kolorowy ekran TFT z bezprzewodową łącznością, czy elektrycznie regulowana wysokość szyby i wydajne oświetlenie Full-LED oraz układ ABS to tylko niektóre z funkcji jakie są na wyposażeniu tego skutera.

Na bogato i z elegancją

Precyzyjne czujniki cieśnienia i temperatury w oponach na bieżąco monitorują ich stan i ostrzegają gdy nastąpi przekroczenie granicznych wartości, a ukryte w schowku pod kierownicą podwójne gniazdo USB szybkiego ładowania zgodnego z systemem Quick Charge 3.0 o łącznej mocy 36W, pozwala na swobodne, bezpieczne i szybkie ładowanie urządzeń mobilnych podczas jazdy. Same schowki otwierane są wygodnie, za pomocą łatwych w obsłudze przycisków. Do napędu 310M skonstruowano dedykowany zespół napędowy, który sprzężono z nowoczesnym silnikiem autorskiej konstrukcji.

Jednostka charakteryzuje się wysokim stopniem sprężania 11,8:1 przy bardzo niskim zużyciu paliwa, które pozwala uzyskać 24,5 kW i pokaźny moment 32 Nm. Dzięki nowoczesnej konstrukcji wysokie osiągi idą w parze z oszczędnością i ekologią. Wysoki stopień sprężania, dający odpowiednie osiągi i wrażenia z jazdy, wymagał zastosowania szeregu zabiegów technologicznych, by utrzymać żywotność i niezawodność na odpowiednio wysokim poziomie. Każdy zainteresowany nowym maksiskuterem ZONTES, już niebawem będzie mógł poznać ten pojazd z bliska u najbliższego dealera marki. Planowany termin dostępności skutera w salonie to koniec kwietnia.

Cena Zontesa 310M ma oscylować w okolicach 21 tysięcy złotych.

Przeczytaj też:

Zontes 2022: motocyklowe nowości na targach EICMA – będzie się działo!

Więcej szczegółów i danych technicznych znajdziecie na www.zontespolska.pl

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button