“Niezwykłe Bałkany Prokopa 2”: już na platformie YouTube

Bracia Prokop znów w podróży na Tigerach 1200

W skrócie
  • Kolejny sezon serialu podróżniczego nie tylko dla motocyklistów już online
  • Tym razem Marcin Prokop z bratem zapuścili się jeszcze dalej na południe, by doświadczyć pełni bałkańskich klimatów
  • Podróż to pełnia przygód jakich bracia doświadczyli z pokładów przygotowanych na wszelkie scenariusze Triumphów Tiger 1200

Znany chyba wszystkim Marcin Prokop – prowadzący program śniadaniowy Dzień Dobry TVN, wraz z bratem Sebastianem drugi już raz wybrali się motocyklami na Bałkany. Podobnie jak rok temu przemierzyli tę niezwykłą krainę na Triumphach Tigerach 1200. Dlaczego wybrali właśnie ten kierunek?

Jak wiadomo nie od dziś, apetyt rośnie w miarę… jeżdżenia, dlatego nie dziwi nas fakt, że Marcin Prokop wraz ze swoim bratem zapragnął pokonać nowe trasy motocyklem. Właśnie został opublikowany zwiastun, a także kolejne odcinki drugiego sezonu “Niezwykłych Bałkanów Prokopa”.

Gdzie tym razem wybiorą się bracia Tigerami 1200? Jakie przygody ich spotkają? Czy wpuszczą ich do Kosowa? Czym zauroczy ich Macedonia? No i czy w kontynentalnej Grecji są w ogóle jakieś fajne trasy motocyklowe? Wszystko to, a nawet więcej z dużą dawką humoru zobaczycie w nowym sezonie tego podróżniczego programu.

Marcin Prokop znów w siodle Tigera 1200

Bracia Prokop tym razem postanowili odwiedzić Kosowo, Macedonię, kontynentalną Grecję oraz wrócić do Albanii, w której zawitali już w zeszłym roku, by pokonać drogi, które były niedostępne ze względu na leżący śnieg w wysokich partiach gór. Marcin Prokop Triumph Tiger 1200

Bałkany to jeden z najciekawszych kierunków do motocyklowej turystyki, wciąż momentami dziki, nieodkryty, niezadeptany przez tysiące turystów, gdzie można na chwilę odciąć się od codzienności. Dla Marcina była niezwykle ważna ta chwila oddechu, bo tam na trasach był po prostu nieznanym motocyklistą, dzięki czemu mógł odpocząć od sławy i ciągłego zainteresowanie ze strony postronnych osób. Jak sam mówi, na motocyklu można zasmakować wolności oraz odkrywać świat z zupełniej innej strony. Samą jazdę często traktuje jak swego rodzaju medytację. Doskonale to rozumiemy.

Zamiast “all inclusive”

Pomimo że za nim już pierwsza podróż motocyklowa to nadal trzeba pamiętać, że jest świeżym motocyklistą, który zrobił prawo jazdy 3 lata temu, a jego brat zaledwie 2 lata temu. Dlatego w swoim programie chce przede wszystkim przybliżyć smak podróży motocyklowych osobom, które nigdy nie miały do czynienia z jednośladami, a także tym, które dawno temu zrobiły prawo jazdy i o nim zapomniały oraz zachęcać ludzi do wybierania mniej oczywistych kierunków niż te proponowane przez biura podróży w pakietach all Inclusive. Marcin Prokop Triumph Tiger 1200

Obaj panowie ponownie wybrali się na Bałkany Tigerami 1200 Rally Explorer. Które wyposażone są w standardzie w tak przydatne w dalekich podróżach rzeczy, jak duży 30-litrowy zbiornik paliwa, a także bezobsługowy wał Kardana. Dodatkowo docenili oni w tym roku wysokie owiewki oraz grzane manetki i kanapy, gdyż pogoda w połowie maja była bardzo kapryśna w tamtych regionach. Mając już większe doświadczenie w jeździe, zdecydowanie chętniej zbaczali z asfaltowych dróg i jak sami mówili, półaktywne zawieszenie robiło robotę, ratując im tyłki na offroadowych szlakach.

Więcej o motocyklu Triumph Tiger 1200, jego wersjach i zdolnościach możesz dowiedzieć się z naszego materiale z portugalskiej premiery najnowszej generacji tego turystycznego motocykla adventure.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

W tym roku w niespełna dwa tygodnie pokonali w sumie ponad 3 000 kilometrów. Cała podróż Marcina była dokumentowana i powstał z niej, tak jak w zeszłym roku program podróżniczy: pt. “Niezwykłe Bałkany Prokopa 2”, który w pełni zostanie wyemitowany na kanale dziennikarza na platformie YouTube.

 

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button