Motocykl i skuter uchroni Ciebie przed wirusem Ebola?

Choć brzmi to dość komicznie to tak. W dobie istnej Ebola-paniki ludzie w Polsce boją się poruszać komunikacją miejską, a własny środek transportu okazuje się idealną alternatywą. W mieście bardziej od samochodu sprawdza się jednoślad, bez względu na pojemność.

Mimo, iż wirus Ebola nie rozprzestrzenia się drogą kropelkową Polacy coraz bardziej boją dużych skupisk ludzkich, gdzie wypatruje się podejrzane jednostki – ludzi kaszlących, kichających czy wyglądających “niewyraźnie”. To ogromna przesada. Przebywanie w autobusie czy tramwaju z chorym na wirusa Ebola nie jest aż tak niebezpieczne jak mogłoby się to wydawać. Mimo to lęk jest.

Receptą na niego jest zrezygnowanie z podróżowania komunikacją miejską, która i tak w porównaniu z własnym jednośladem jest na straconej pozycji. Ze względu na unikanie zagrożeń zakażeniem (np. grypą), brak ścisku, mniejsze koszty paliwa w porównaniu z biletem i przede wszystkim niezależność! Pomyśl nad skutera, albo motocykla 125 ccm. Używany, w miarę zadbany pojazd kupisz za mniej niż 2000 PLN, a wśród nowych i niezawodnych jednośladów możesz wybierać mają zdolność kredytową na poziomie już 4000 PLN.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

13 opinii

 1. Dzisiaj miałem okazje przejechać się 6 przystanków tramwajem (na dworze deszcz pada), i bardzo tego żałuje bo musiałem wąchać zakatarzone mohery !!! i bezdomnych meneli – jeszcze ogrzewanie w tramwaju włączyli!. Jak deszcz nie pada to jeżdżę na 2 kółkach w deszczu nie chcę ryzykować. Ale dwu śladem o wiele łatwiej się porusza po mieście.

 2. Po pierwsze dwuśladem piszemy łącznie, a po drugie to jednośladem. Poza tym prędzej zginiesz jadąc jednośladem niż w komunikacji miejskiej zarazisz się ebolą…

 3. Widzę że lucek71 robi na forum za profesora języka polskiego !. Również w swojej wcześniejszej wypowiedzi napisałem DWA KÓŁKA! , ale widzę że ty nie rozróżniasz motoroweru od skutera !!,ani nie potrafisz zrozumieć tak prostej wypowiedzi !!. Może jeszcze będziesz chciał mi wmówić że żużlowcy jadąc na łuku toru też robią jeden ślad !!! jak Valentino Rossi na torze wyścigowym. Zanim coś napiszesz to pomyśl porządnie tylko nie przepal sobie żyłek pod kopułą !.

 4. Miodka w to nie mieszaj, wystarczyło nie dłubać w nosie na polskim…. Doskonale zrozumiałem Twoją wypowiedź, pomimo, że nie potrafisz używać wielkich liter, przecinków i nadużywasz wykrzykników. Najgorsze jest jednak to, że używasz słów, których nie rozumiesz, ale w tym może pomóc Ci słownik języka polskiego.
  .
  Pierwszą lekcję masz ode mnie gratis ;)
  https://pl.glosbe.com/pl/pl/dwu%C5%9Blad

 5. WOLKER napisał:

  ale widzę że ty nie rozróżniasz motoroweru od skutera !!

  Nie wiem kolego czy wiesz, ale skuter to też motorower (przynajmniej ten <50 ccm) - skuter to tylko rodzaj nadwozia.

 6. Tak, najlepiej w pożyczonym lub kupionym używanym kasku.
  Jak może skuter uchronić przed epidemią (o której mowa) przecież nawet jadąc skuterem i tak wylądujesz w zatłoczonym markecie na zakupach bo przecież nie będzie piekł chleba, jadł warzyw z własnego ogródka na balkonie itp itd.
  Nic lepszego się nie da wymyślić na artykuł ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button