Kymco Noodoe: Nowy system rozrywki w tajwańskich skuterach

Zaprezentowany podczas targów motocyklowych EICMA 2016 w Mediolanie system Noodoe otwiera nową erę w interakcji kierowcy i jego pojazdu. System będzie wkrótce dostępny w modelach AK 550 oraz New Like 125.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii możemy dowolnie personalizować wygląd pulpitu, wybierać wyświetlane treści, a także korzystać z wbudowanego radaru. Noodoe pomoże nam znaleźć skuter na zatłoczonym parkingu, poinformuje o nieodebranych połączeniach, wyświetli wiadomości SMS oraz emaile wprost z telefonu za sprawą komunikacji przez bluetooth.

Stop mode – system, który podczas postoju przekaże informacje takie jak nieodebrane połączenia telefoniczne, nowe wiadomości od przyjaciół oraz ich wpisy na portalach społecznościowym. Poinformuje również o najnowszych, ważnych wydarzeniach.

Noodoe pozwala spersonalizować skuter Kymco na wiele sposobów. Można dowolnie zmieniać nie tylko wyświetlane informacje, ale również wygład całego pulpitu. Do wyboru będzie niezliczoną ilość gotowych skórek, które sprawią, że skuter stanie się niepowtarzalny. Dodatkowo Kymco daje możliwość wgrania własnego zdjęcia, które przywita właściciela w momencie uruchomienia pojazdu.

Do działania systemu będzie konieczne posiadania w telefonie dedykowanej aplikacji Noodoe. Dodatkowo appka daje możliwość połączenia się z innymi użytkownikami systemu oraz ustalenie ich położenia.

Obsługa systemu Noodoe odbywa się poprzez ergonomiczny panel sterujący umieszczony na kierownicy. Pozwala on szybko i bezpiecznie zmieniać aktualnie wyświetlane informacje.

 

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

 1. \”…system Noodoe otwiera nową erę w interakcji kierowcy i jego pojazdu.\”
  – Interakcja kierowcy i jego pojazdu z innymi uczestnikami ruchu drogowego, najprędzej ;)))

  Aaa… i te \”skórki, które sprawiają, że skuter stanie się niepowtarzalny\”
  – ???!!! wow, niepowtarzalny!;)))

  \”Dodatkowo Kymco daje możliwość wgrania własnego zdjęcia, które przywita właściciela w momencie uruchomienia pojazdu.\”
  – Nooo i to jest to! Muszę zrobić jakiś fotomontaż: Zulus, Druid, Wombat, Eadem… witający mnie przy każdym uruchomieniu silnika ! 😉
  Ale jazda! ;)))

 2. to bedzie jak z nawigacją – jest założenie że system będzie działał/zgłaszał powiadomienia tylko na postoju. Raz dwa chłopcy wymyślą który kabelek trzeba odpiąć/zmasować żeby funkcje społecznościowe były dostępne cały czas.

 3. Taaa… na postoju, też nie wierzę w takie założenia – pobożne życzenia;)))
  Wystarczy, popatrzeć na dzisiejsze Małolaty , jak chodzą z nosem w telefonie, w kapturze na głowie – kontakt z rzeczywistością mocno ograniczony.
  A daj takiemu zabawkę na 2 kółkach wyposażoną w e-gadżety … morderstwo z premedytacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button