Kompletny strój motocyklowy do 2500 PLN? Sprawdzamy komplet od Rebelhorn, Ozone i Airoh

Ciuchy to przez wielu temat pomijalny. Dlaczego? Bardzo często boimy się cen. Tymczasem można wybrać odzież zarówno niedrogą jak i bezpieczną, sprawdzoną i dobrze wyglądającą. Michał wybrał się na zakupy i skompletował mi ubranie od stóp do głowy za mniej, niż 2 500 PLN. Jak to wygląda?

1. Kurtka Rebelhorn Twir. Ma być wygodna i uniwersalna.

To typowy przedstawiciel tekstyliów. Wykonana jest z materiału Tactel, wytrzymałego i miękkiego jednocześnie. Do tego dostajecie miękkie i bezpieczne ochraniacze wykonane są z elastomerów. W razie upadku stają sztywne i absorbują uderzenia. Całość posiada certyfikat bezpieczeństwa. Rebelhorn Twir to także dużo kieszeni, elementy odblaskowe oraz podpinka, która sprawia, że ciuch zapewni komfort zarówno na jesieni, jak i w środku lata.

2. Kask Airoh Valor. Markowy produkt, ale za rozsądną kasę.

Kask to podstawa. Zapomnij o kupowaniu wynalazków o 50 zł bez homologacji ECE. Naprawdę wyceniasz swoje życie na kilkadziesiąt złotych? Sprawdzony hełm niekoniecznie musi kosztować 2500. My wybraliśmy markowy, włoski produkt za około 500 zł. Ma to co najważniejsze – 8 stref wentylacyjnych, duży i wymienny wizjer oraz fajne malowanie.

3. Rękawice Rebelhorn Flux Pro. Dla wygody i bezpieczeństwa.

Rękawiczki mają chronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale przede wszystkim zabezpieczać nasze dłonie w razie “W”. Flux Pro wyglądają nieźle, są wykonane z koziej skóry i do tego perforowane, co ogranicza pocenie dłoni. Widać też mnóstwo paneli – te są wykonane z materiału Superfabric™ oraz pianki Sas tec.

4. Spodnie Ozone Raptor. Wygląd cywilny, bezpieczeństwo motocyklowe.

Każdy, kto zaliczył choćby jeden szlif wie, że spodnie to podstawa. Owszem, mnie też denerwuje ciągłe przebieranie się. Dlatego do miasta i na niedalekie trasy wybieram jeans. Z jednej strony wyglądają normalnie, a z drugiej posiadają elastyczne i odporne na przetarcia panele z KEVLAR® DUPONT™ wszyte na kolanach, biodrach, części uda i w pasie. Są komfortowe i elastyczne a przy tym ten krój po prostu może się podobać.

5. Buty Rebelhorn Fuel II CE. Dobre na 125 i na 1250 ccm.

Ja największą uwagę zwracam na protekcję stawu skokowego i kostki. Tutaj mamy dość solidnie wykonane elementy, które chronią tę część naszych nóg. Są dość sztywne, ale to gwarantuje, że w razie upadku będziemy dobrze chronieni. Do dyspozycji są także wymienne slidery oraz usztywnienia pięty oraz palców. Komfort na przyzwoitym poziomie. Wnętrze jest miękkie, a wkładka wyścielone jest materiałem antybakteryjnym.

2500 za ten motocyklowy komplet to dużo i mało. Z jednej strony pojawią się głosy ludzi, który za tę kasę to kupują jedynie kask. Z drugiej Ci, którzy mówią, że “to tyle co wartość mojego motocykla”. Prawda zazwyczaj leży gdzieś pośrodku. Finalnie sami podejmujemy wybór. Moim zdaniem najważniejsze jest zwracanie uwagi na stosunek ceny do jakości. Drugoplanową kwestią pozostaje wybór czy decydujemy się na motocyklowe marki premium czy te ze środka stawki.

Na cały ten komplet dostajecie 5 lat gwarancji.

Gdzie taki komplet kupić?

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button