Kobiety na 6.biegu: szkolenie motocyklistek na Torze Modlin

Pasja i bezpieczeństwo na dwóch kółkach.

W skrócie
  • 19 maja 2024 roku, w ramach projektu „Kobiety na 6. Biegu”, na Torze Modlin odbyło się kolejne wyjątkowe szkolenie dla motocyklistek.
  • W szkoleniu wzięły udział 24 panie, które pragnęły doskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem i podnosić poziom bezpieczeństwa na drodze.
  • Organizatorką i pomysłodawczynią ciekawego wydarzenia jest Anna Jackowska-Pluta, motocyklistka i podróżniczka.
  • Uczestniczki ćwiczyły pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
  • W przerwach odbywały się szkolenia.
  • Będą kolejne edcyje!

19 maja 2024 roku, w ramach projektu „Kobiety na 6.biegu”, na Torze Modlin odbyło się kolejne wyjątkowe szkolenie dla motocyklistek. Organizatorką i pomysłodawczynią ciekawego wydarzenia jest Anna Jackowska-Pluta, motocyklistka i podróżniczka. W szkoleniu wzięły udział 24 panie, które pragnęły doskonalić swoje umiejętności jazdy motocyklem i podnosić poziom bezpieczeństwa na drodze.

Teoria i praktyka: podstawy bezpiecznej jazdy.

Niedzielny poranek rozpoczął się częścią teoretyczną, podczas której instruktorzy Adam Bernard i Michał „Hermez” Strugarek omówili kluczowe zasady poruszania się po torze, technikę jazdy: prawidłową postawę na motocyklu oraz techniki hamowania. Po części teoretycznej, uczestniczki szkolenia przeszły do części praktycznej, wsiadły na motocykle i rozpoczęły pierwsze ćwiczenia. Skupiono się na precyzyjnej jeździe, ćwiczono jazdę poniżej progu równowagi oraz hamowanie awaryjne.

Intensywne szkolenie na Torze Modlin.

Po regeneracyjnej przerwie na lunch  nadszedł czas na wyczekiwany deser. Motocyklistki, które z niecierpliwością wyczekiwały wejścia na sportową część toru, w końcu mogły zaspokoić swój apetyt. Tam, pod okiem instruktorów, zapoznały się z nitką toru, a potem w grupach ćwiczyły patrzenie w zakręt, wytyczanie punktów skrętu i określanie szczytu zakrętu. Wolne jazdy były okazją do praktycznego zastosowania zdobytych umiejętności, co uczestniczki wykorzystały z pełnym zaangażowaniem, ćwicząc zdobyte tego dnia umiejętności.

Bezpieczeństwo i partnerzy szkolenia.

Podczas przerw, partnerzy szkolenia: Pirelli Polska i Schuberth Polska, przygotowali prezentacje na temat bezpiecznej jazdy motocyklem. Uczestniczki dowiedziały się, jak wybierać i kupować odpowiednie opony oraz jak prawidłowo dobierać kask. Szkolenie zakończyło się wspólnym zdjęciem, czyszczeniem kasków kosmetykami od Motul Polska oraz rozdaniem upominków od partnerów.

Zobacz też:

Partnerzy wspierający inicjatywę.

Projekt „Kobiety na 6.biegu” wspierają: Motul Polska, Pirelli Polska, Yamaha Motor, Polski Związek Motorowy, Rukka Polska, Schuberth Polska, FIM Woman in Motorcycling, Kobiety w Motorsporcie PZM oraz Varta Automotive.

Misja projektu „Kobiety na 6.biegu”.

Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy motocyklem wśród kobiet. Anna Jackowska-Pluta mówi:

Chciałabym zmotywować wszystkie kobiety, bez względu na ich wiek i doświadczenie, do rozwijania umiejętności jazdy motocyklem, doskonalenia techniki jazdy, przełamania strachu. Kobiety na 6.biegu to nie tylko szkolenia, ale także wspólne wycieczki w kobiecym gronie, które pomagają jeździć lepiej, bezpieczniej i odpowiedzialniej.

Chcesz dołączyć do kolejnej edycji?

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie aniajackowska.pl oraz na Facebooku Kobieta Na Motocyklu. Chętne do udziału w kolejnej edycji mogą zgłaszać się na adres: [email protected].

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button