Aktualnie czytasz:
Kask motocyklowy: Co grozi za jazdę bez kasku. Czy naprawdę warto ryzykować?
1

W miastach amatorów jazdy jednośladami bez kasków spotkać jest trudniej. Jednak wystarczy wyjechać poza obszary większych aglomeracji, by zobaczyć, że kask motocyklowy nie jest rzeczą potrzebną do jazdy – przynajmniej dla niektórych użytkowników motocykli czy skuterów.

Odpowiedź na zawarte w tytule pytania jest bardzo prosta. Co grozi za jazdę bez kasku? Przede wszystkim śmierć lub kalectwo, a jeżeli delikwent będzie miał szczęście, to tylko 2 punkty karne i 100 zł mandatu.

Czy warto ryzykować? Absolutnie nie. Kask ochronny spełnia wiele funkcji, a ochrona zdrowia i życia w trakcie wypadku jest tylko jedną z nich – choć prymarną. Kask, a właściwie jego szyba, chroni nasze oczy przed mechanicznymi uszkodzeniami, a skorupa kasku dodatkowo nie pozwala na przewianie uszu w chłodny dzień. To co piszę jest śmieszne, ale może niektórzy amatorzy jazdy bez kasku boją się bardziej bolesnego zapalenia ucha niż śmierci…

Pamiętajcie – samo założenie kasku nic nie da, jeśli ten jest marnej jakości, kupiony na allegro za 20 zł lub też jeżeli go nie zapniecie. W wyniku przeciążeń kask spada, a głowę chroni jedynie czupryna.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
17%
0%
33%