Aktualnie czytasz:
Kask motocyklowy: Co grozi za jazdę bez kasku. Czy naprawdę warto ryzykować?
1

W miastach amatorów jazdy jednośladami bez kasków spotkać jest trudniej. Jednak wystarczy wyjechać poza obszary większych aglomeracji, by zobaczyć, że kask motocyklowy nie jest rzeczą potrzebną do jazdy - przynajmniej dla niektórych użytkowników motocykli czy skuterów.

Odpowiedź na zawarte w tytule pytania jest bardzo prosta. Co grozi za jazdę bez kasku? Przede wszystkim śmierć lub kalectwo, a jeżeli delikwent będzie miał szczęście, to tylko 2 punkty karne i 100 zł mandatu.

Czy warto ryzykować? Absolutnie nie. Kask ochronny spełnia wiele funkcji, a ochrona zdrowia i życia w trakcie wypadku jest tylko jedną z nich - choć prymarną. Kask, a właściwie jego szyba, chroni nasze oczy przed mechanicznymi uszkodzeniami, a skorupa kasku dodatkowo nie pozwala na przewianie uszu w chłodny dzień. To co piszę jest śmieszne, ale może niektórzy amatorzy jazdy bez kasku boją się bardziej bolesnego zapalenia ucha niż śmierci...

Pamiętajcie - samo założenie kasku nic nie da, jeśli ten jest marnej jakości, kupiony na allegro za 20 zł lub też jeżeli go nie zapniecie. W wyniku przeciążeń kask spada, a głowę chroni jedynie czupryna.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
17%
0%
33%