Aktualnie czytasz:
Kask motocyklowy: Co grozi za jazdę bez kasku. Czy naprawdę warto ryzykować?
1

W miastach amatorów jazdy jednośladami bez kasków spotkać jest trudniej. Jednak wystarczy wyjechać poza obszary większych aglomeracji, by zobaczyć, że kask motocyklowy nie jest rzeczą potrzebną do jazdy – przynajmniej dla niektórych użytkowników motocykli czy skuterów.

Odpowiedź na zawarte w tytule pytania jest bardzo prosta. Co grozi za jazdę bez kasku? Przede wszystkim śmierć lub kalectwo, a jeżeli delikwent będzie miał szczęście, to tylko 2 punkty karne i 100 zł mandatu.

Czy warto ryzykować? Absolutnie nie. Kask ochronny spełnia wiele funkcji, a ochrona zdrowia i życia w trakcie wypadku jest tylko jedną z nich – choć prymarną. Kask, a właściwie jego szyba, chroni nasze oczy przed mechanicznymi uszkodzeniami, a skorupa kasku dodatkowo nie pozwala na przewianie uszu w chłodny dzień. To co piszę jest śmieszne, ale może niektórzy amatorzy jazdy bez kasku boją się bardziej bolesnego zapalenia ucha niż śmierci…

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Pamiętajcie – samo założenie kasku nic nie da, jeśli ten jest marnej jakości, kupiony na allegro za 20 zł lub też jeżeli go nie zapniecie. W wyniku przeciążeń kask spada, a głowę chroni jedynie czupryna.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
17%
heh...
17%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
33%