Junak
Aktualnie czytasz:
Junak 127: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Marka Junak przez kilka dobrych dekad była jedną z najpopularniejszych marek jednośladów, które jeździły po polskich drogach. Można je było spotkać wszędzie, zarówno w dużych miastach, jak i na prowincji. Po paśmie sukcesów w okresie PRL-u firma zaczęła podupadać. Na kilka lat zeszła z rynku motoryzacyjnego, a ponownie wprowadziła ją tam spółka Almot, która postanowiła Junakowi dać kolejną szansę. Od kilku lat z sukcesem produkują kolejne jednoślady ze słynnym logiem.

Jedną z takich maszyn jest Junak 127. Jednośladem tym można poruszać się posiadając prawo jazdy typu B, stąd motocykl ten został przygotowany głównie pod początkujących odbiorców. Junak 127 wyposażony jest w nieduży silnik o pojemności 124 cm3. Silnik ten jest jednocylindrowy, czterosuwowy. Chłodzony jest cieczą. Moc, którą generuje plasuje się na pułapie 8,18 KM przy 8500 obrotach na minutę. Silnik ten pozwala na rozwinięcie prędkości rzędu 90 kilometrów na godzinę.

Motocykl waży ok. 145 kilogramów bez płynów. Oceniany jest na stosunkowo zrywny i posiadający dobre przyspieszenie, jak na takie warunki. Junak 127 jest idealną propozycją do miasta. Pozwoli zaoszczędzić czas poprzez zwinne ominięcie korków, a i w niedalekich trasach poradzi sobie całkiem satysfakcjonująco.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Junak 127: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Junak 127
Marka Junak
Model 127
Pojemność124 cm3
SilnikJednocylindrowy, czterosuwowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Moc maksymalna8,18 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłhydrauliczny/hydrauliczny
Rozruchelektryczny
Waga147 kg
Pojemność zbiornika paliwa (litry)15,5 litrów
Chłodzeniecieczą
Jaka jest Twoja reakcja?
25%
50%
13%
0%
0%
13%