Yamaha XJR 1300: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Yamaha XJR 1300 to motocykl, który wkrótce będzie świętował upływ dwudziestu lat od chwili swojej premiery, która miała miejsce w 1998 roku. Od połowy lat dziewięćdziesiątych rozpoczął się istny bum na powrót do klasycznych motocykli i każdy koncern miał je w swojej ofercie. Odpowiedzią na nową modę od Yamahy był poprzednik XJR 1300, czyli model 1200. W efekcie lekkiego liftingu wizualnego oraz całkiem sporego liftingu od strony podzespołów powstała Yamaha XJR 1300.

Przez kolejne lata Yamaha udoskonalała model XJR 1300. W kolejnych generacjach poprawiano zawieszenie, hamulce oraz dokonywano lekkiego liftingu wizualnego. W międzyczasie jednoślad ukazał się również w wersji usportowionej. Maszyna zyskiwała z czasem coraz więcej fanów i stała się modelem tak popularnym, że koncern nie zrezygnował z jego produkcji aż do dzisiaj.

Najnowsze modele Yamaha XJR 1300 wyposażone są w czterocylindrowe rzędowe silniki o pojemności 1250 cm3. Chłodzone są one powietrzem. Maksymalna moc silnika oscyluje wokół 98 KM.

Stylistycznie Yamaha XJR 1300 nawiązuje do motocykli z lat osiemdziesiątych. Klasyczna linia wygląda naprawdę znakomicie. Motocykl jest dosyć duży, a ponieważ wyposażony jest w potężny silnik to zaliczana się do grupy motocykli zwanych "muscle-bike".

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Yamaha XJR 1300: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha XJR 1300
Marka Yamaha
Model XJR 1300
Pojemność 1250 cm3
Silnik Czterocylindrowy, rzędowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 98 KM
Ilość miejsc 2
Chłodzenie powietrzem
Skrzynia biegów Pięciobiegowa
Waga 243 kg

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button