Aktualnie czytasz:
Myślałem, że się wyrobię... Zabrakło paliwa w skuterze

Z oparami w baku do najbliższej stacji. Okazało się, że przejechanie połowy dystansu jednego kilometra będzie jednak niemożliwe. Stanąłem testowym Ferro 803 2T na środku ruchliwej ulicy. Pomyślałem: Leszek, wyrabiasz rekord pchania jednośladów...

Jednak nie musiało do tego dojść. Dlaczego? Widząc całą sytuację zatrzymał się również inny skuterzysta. Jego spojrzenie wyraźnie mówiło "Co się stało". Paliwo, krzyknąłem. Jestem pierdołą, która myślała, że dojedzie na stację jeszcze przed nastaniem Sahary w baku. "Poczekaj chwilę, tam stoi mój kumpel zaraz coś wymyślimy", odpowiedział skuterowy samarytanin. Nie minęło 5 minut, a ten podjechał z małym kanisterkiem... Uśmiałem się niesamowicie, nie mogłem po prostu w to uwierzyć. "Jadę na stację, zaraz będę" - krzyknął, po czym odjechał. Po kilku kolejnych minutach w zbiorniku znów nastało życie. 2 litry paliwa znów wprawiły silnik w ruch.

[poll id="22"]

Pech chciał, że nie miałem przy sobie ani złotówki. Za to miałem przy sobie ramki pod tablice Skuterowo.com. Podzieliłem się nimi i obiecałem, że zadzwonię, aby rozliczyć się finansowo za paliwo i pomoc na środku paliwowego pustkowia.
Teraz też żałuję, że uważałem, że skuterowa społeczność nie jest zintegrowana, jak ta motocyklowa. Nie jesteśmy sami. Jesteśmy razem!

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

PS. Dobry człowieku, dziękuję. To było bardzo miłe! Mówię sobie "Podaj dalej". Jeśli następnym razem zobaczę kogoś z problemami na środku drogi na pewno się zatrzymam...

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
33%
12 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  27 marca 2011 at 21:13

  Ja zawsze wożę dwie półlitrowe butelki z benzyną w schowku.

  A kiedyś wybierałem się do Mławy na skuterze i na stacji pożyczyłem chłopaczkowi dychę na paliwo, bo nie dałby rady wrócić do domu.

 • Zdjęcie profilowe kuba9620
  13 kwietnia 2011 at 18:28

  Witam 😛
  Jeśli była to akcja na ul.Regulskiej to ja zalewałem Ferro ;p