Aktualnie czytasz:
Myślałem, że się wyrobię… Zabrakło paliwa w skuterze

Z oparami w baku do najbliższej stacji. Okazało się, że przejechanie połowy dystansu jednego kilometra będzie jednak niemożliwe. Stanąłem testowym Ferro 803 2T na środku ruchliwej ulicy. Pomyślałem: Leszek, wyrabiasz rekord pchania jednośladów…

Jednak nie musiało do tego dojść. Dlaczego? Widząc całą sytuację zatrzymał się również inny skuterzysta. Jego spojrzenie wyraźnie mówiło „Co się stało„. Paliwo, krzyknąłem. Jestem pierdołą, która myślała, że dojedzie na stację jeszcze przed nastaniem Sahary w baku. „Poczekaj chwilę, tam stoi mój kumpel zaraz coś wymyślimy„, odpowiedział skuterowy samarytanin. Nie minęło 5 minut, a ten podjechał z małym kanisterkiem… Uśmiałem się niesamowicie, nie mogłem po prostu w to uwierzyć. „Jadę na stację, zaraz będę” – krzyknął, po czym odjechał. Po kilku kolejnych minutach w zbiorniku znów nastało życie. 2 litry paliwa znów wprawiły silnik w ruch.

[poll id=”22″]

Pech chciał, że nie miałem przy sobie ani złotówki. Za to miałem przy sobie ramki pod tablice Skuterowo.com. Podzieliłem się nimi i obiecałem, że zadzwonię, aby rozliczyć się finansowo za paliwo i pomoc na środku paliwowego pustkowia.
Teraz też żałuję, że uważałem, że skuterowa społeczność nie jest zintegrowana, jak ta motocyklowa. Nie jesteśmy sami. Jesteśmy razem!

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

PS. Dobry człowieku, dziękuję. To było bardzo miłe! Mówię sobie „Podaj dalej„. Jeśli następnym razem zobaczę kogoś z problemami na środku drogi na pewno się zatrzymam…

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
33%
12 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  27 marca 2011 at 21:13

  Ja zawsze wożę dwie półlitrowe butelki z benzyną w schowku.

  A kiedyś wybierałem się do Mławy na skuterze i na stacji pożyczyłem chłopaczkowi dychę na paliwo, bo nie dałby rady wrócić do domu.

 • Zdjęcie profilowe kuba9620
  13 kwietnia 2011 at 18:28

  Witam 😛
  Jeśli była to akcja na ul.Regulskiej to ja zalewałem Ferro ;p