Mistrz Świata WSBK zdał na motocyklowe prawo jazdy!

Wielokrotny Mistrz Świata Jonathan Rea przesiada się na motocykl drogowy. Czy będzie to chopper?

W skrócie
  • Mistrz Świata w końcu nauczył się jeździć i zarobił prawo jazdy!
  • Jonathan Rea w mistrzowskim stylu zdał egzamin na motocyklowe prawo jazdy za pierwszym strzałem. Dokładnie tak, jak zdobył mistrzostwo w WSBK w Kawasaki Racing Team

Sześciokrotny z rzędu mistrz świata Superbike, Jonathan Rea, osiągnął kolejny ze swoich osobistych celów, zdając egzamin na motocyklowe prawo jazdy! W końcu motocykle to nie rurki z kremem…

Zdobywca mistrzostwa w wyścigach World Superbike – dokonał tego już podczas pierwszego sezonu w barwach Kawasaki, tj. gdy dołączył do zespołu Kawasaki Racing Team w 2015 roku. Teraz 34-letni mieszkaniec Irlandii Północnej powtórzył ten wyczyn, osiągając kolejne mistrzostwo. Tym razem poza torem. Rea egzaminy zaliczył w iście mistrzowskim stylu, czy za pierwszym podejściem.

Niezbędnych umiejętności nabywał pod okiem Stephena Millsa ze szkoły Moto Training. Rea nauczył się panowania nad motocyklem i sposób użytkowania jednośladu w warunkach drogowych jazdy na prywatnych obszarach treningowych i drogach publicznych, korzystając z Kawasaki Z650 dostarczonego przez Moto Training w ramach akredytacji jako zatwierdzonej przez Kawasaki placówki szkoleniowej KRTS.

Nierzadko zdarza się, że zawodowi motocykliści na najwyższym poziomie sportu motocyklowego nie mają pełnego prawa jazdy na motocykl, ale dla Jonniego jest to droga do większych rzeczy. Teraz ma problem, bo zastanawia się, którą maszyną jeździć teraz, gdy ma ogromny wybór. Do tej pory skazany był wyłącznie na torowe wyścigówki. Czy będzie to dla odmiany Vulcan 650?

Komentując, Rea opowiedział coś o swojej przygodzie i dalszych planach, dziękując Stephenowi Millsowi z Moto Training i sugerując, jaki może być jego kolejny krok jako w pełni wykwalifikowanego motocyklisty drogowego.


„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zdałem test motocyklowy. To było coś, co chciałem zrobić od tak dawna, ale z moimi sportowymi zobowiązaniami i napiętym kalendarzem było to trudne.

Skorzystałem z blokady z powodu pandemii, aby przestudiować wszystkie materiały teoretyczne, takie jak brytyjski kodeks drogowy.

Moim priorytetem było skontaktowanie się z instruktorem, z którym czułbym się komfortowo i znalezienie Stephena Millsa z Moto Training w Irlandii Północnej. Nauczył mnie wszystkiego o jeździe motocyklem po szosie, która jest zupełnie inna niż jazda na torze.

Musisz być bardziej świadomy, ponieważ środowisko jest znacznie mniej kontrolowane i nawet ja mogłem nauczyć się nowych umiejętności i technik. Szkolenie uczyniło mnie nie tylko lepszym motocyklistą, ale także bardziej świadomym podczas jazdy samochodem.

Teraz przychodzi przyjemność decydowania, który motocykl z gamy Kawasaki jest idealny dla mnie i moich potrzeb jeździeckich. Jestem prawie pewien, że wiem, co pasuje do mojego stylu życia i ujawnię swój wybór w bardzo niedalekiej przyszłości.

Policjanci uwzięli się na motocyklistów bez prawa jazdy? Koniec z beztroską

Nagranie wideo z treningu Jonathana można znaleźć na jego kanale YouTube. Gratulujemy świeżemu adeptowi motocyklowemu i życzymy wielu bezpiecznych kilometrów oraz jak najmniejszej ilości mandatów z fotoradarów!

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button