Aktualnie czytasz:
Honda CBF 1000 - uniwersalny motocykl z pazurem
0

Honda CBF 1000 pojawiła się odpowiadając na potrzeby rynku turystyczno – użytkowych motocykli. Niewygórowana moc i łagodna charakterystyka silnika sprawiły że model ten trafił w gusta szerokiej grupy klientów. CBF 1000 miała premierę w dwa lata po mniejszej siostrze – CBF 600, która szybko podbiła serca motocyklistów.

Serce motocykla to zmodyfikowana jednostka znana ze sportowej CBR 1000RR, słynąca z bezawaryjności i trwałości. Generuje 98 KM przy 8500/ obr co pozwala osiągnąć Hondzie prawie 230 km/h. Wynik zdecydowanie pozwalający na uprawianie szybkiej turystyki, szczególnie że silnik wyposażony  w 6cio biegową skrzynię jest elastyczny i nie zmusza do mieszania biegami. Motocykl przyspiesza już od 2000 obr/min a maksymalny moment 93 Nm uzyskuje przy 6500 obr/min.

Pozycja za kierownicą jest wygodna zarówno podczas dynamicznej jazdy w mieście jak i podczas pokonywania setek kilometrów. Nisko umieszczone podnóżki, komfortowe siedzenie i wysoka, klasyczna kierownica wymuszają wyprostowaną, neutralną postawę. Warto dodać że kanapa ma dwustopniową regulację wysokości oraz możliwość pochylenia jej w przód i w tył. Jeśli dodać do tego skutecznie chroniące przed naporem powietrza owiewki i regulowaną wysokość przedniej szyby otrzymujemy niemalże idealny motocykl na dalekie trasy. Spalanie to także mocna strona Hondy – przy prędkościach pomiędzy 120-140 km/h nie przekracza 6 litrów.

Ceny używanych motocykli trzymają się mocno, przede wszystkim ze względu na brak typowych usterek CBF. W swojej historii nie miała żadnych akcji serwisowych.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%