Harley-Davidson Electra Glide 2021 w mocno limitowanej edycji Revival. Powrót do przeszłości?

Nowa kolekcja motocykli HD zainaugurowana przez piękny klasyczny motocykl

W skrócie
 • Harley-Davidson wraca do korzeni za sprawą limitowanej kolekcji motocykli
 • Kultowe ikony HD we współczesnych i limitowanych edycjach
 • Harley-Davidson Electra Glide Revival otwiera nową kolekcję motocykli o nazwie "IKONY"

Harley-Davidson to zdecydowanie jedna z tych marek, które można a nawet trzeba nazwać ikoną motoryzacji. Dlatego informacja o rozpoczęciu produkcji motocykli z nowej kolekcji "ikony", wydaje się w tym wypadku być zupełnie na miejscu. Pikanterii dodaje fakt, że wypuszczane pod tą banderą maszyny będą wytwarzane w ściśle limitowanych ilościach. 

Harley-Davidson zaprezentował pierwszą maszynę z nowej kolekcji IKONY, w ramach której każdego roku będą oferowane mocno limitowane serie nietuzinkowych modeli motocykli zaprojektowanych z myślą o podkreśleniu tradycyjnych form kultywujących amerykański styl. Będzie to powrót do klasycznych projektów Harley-Davidson oraz sprawdzanie pomysłów, które w przeszłości już miały, a w przyszłości znów moga mieć wpływ na styl motocykli.

KULTOWE IKONY - NOWA KOLEKCJA MOTOCYKLI HARLEY-DAVIDSON CELEBRUJE STYL AMERYKAŃSKICH MOTOCYKLI

Wszystkie modele w tej kolekcji będą oferowane w limitowanej ilości, indywidualnie numerowane i wyprodukowane tylko w jednej serii, a każdy nabywca otrzyma Certyfikat Autentyczności. Nowe maszyny będą pojawiać się co roku i zawsze będą to nie więcej niż dwa motocykle.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

"W projekcie Hardwire, zobowiązaliśmy się do wprowadzenia serii motocykli, które są zgodne z naszą strategią zwiększania atrakcyjności i kontynuowania tradycji Harley-Davidson” - powiedział Jochen Zeitz, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson - „Mając to na uwadze, z dumą przedstawiam naszą nową kolekcję IKONY, limitowane edycje niezwykłych adaptacji seryjnych motocykli, które nawiązują do naszej historycznej przeszłości i świetlanej przyszłości”.

 

Pierwszy z nowej kolekcji

Kolekcja IKONY Harley-Davidson debiutuje wraz z wprowadzeniem modelu Electra Glide Revival, retro-klasycznego motocykla dla tych, którzy tęsknią za stylową jazdą na ponadczasowej maszynie. Globalna produkcja modelu Electra Glide Revival będzie ograniczona do jednej serii 1500 egzemplarzy, które wkrótce mają trafić do autoryzowanych dealerów Harley-Davidson.

 

Wygląd modelu Electra Glide Revival jest inspirowany modelem Electra Glide z 1969 roku, pierwszym motocyklem Harley-Davidson dostępnym z akcesoryjną owiewką typu „batwing”. Owiewka ta stała się kultową - i często naśladowaną - wskazówką stylistyczną, której kształt był znakiem identyfikacyjnym wielu modeli Harley-Davidson na drodze i podstawą projektu owiewki montowanej w obecnych modelach. W 1969 roku dodatkowe owiewki i kufry były oferowane wyłącznie z formowanego włókna szklanego w kolorze białym, a Electra Glide Revival odzwierciedla ten wygląd z wykończeniem w kolorze Birch White. Nawiązujące do epoki emblemat na zbiorniku i napis Electra Glide na przednim błotniku dopełniają całości. Electra Glide Revival będzie oferowana w jednym schemacie kolorystycznym, inspirowanym oryginalną kolorystyką z 1969 roku: dwukolorowy zbiornik paliwa w kolorze Hi-Fi Blue i Black Denim przecięty na dwie części paskiem w kolorze Birch White, oraz z lakierem Hi-Fi Blue na błotnikach i panelach bocznych.

„Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach, a każdy z nas doświadcza ciągłych zmian” - powiedział Brad Richards, wiceprezes Harley-Davidson ds. Stylizacji i projektowania. „Model Electra Glide Revival to oaza w tych codziennych zawirowaniach, sposób na ponowne połączenie się z podstawowym DNA Harley-Davidson, które stworzyło styl Grand American Touring”.

 

Wśród elementów stylistycznych modelu Electra Glide Revival uwagę zwraca pojedyncze siodło z czarno-białym obszyciem i chromowanym relingiem, z regulowanym amortyzatorem śrubowym, które jest ukłonem w stronę modeli Harley-Davidson FL z lat 60. i zapewnia kierowcy niesamowity komfort. W oczy rzucają się też chromowane koła stalowe i szerokie opony z białymi ścianami podkreślającymi nostalgiczny wygląd, podobnie jak lśniący chrom na relingach przedniego błotnika i osłonach kufrów, osłonie filtra powietrza, goleniach widelca i obudowach lamp świateł dodatkowych. Old school nigdy nie wyglądał tak dobrze.

Milwaukee Eight 114

Model Electra Glide Revival napędza silnik Milwaukee-Eight 114 w układzie V, który zapewnia inspirujące osiągi i klasyczne brzmienie Harley-Davidson.

 • Pojemność: 1868 cm3
 • Moment obrotowy: 158 Nm przy 3250 obr./min
 • Czterozaworowe głowice cylindrów (dwa zawory dolotowe i dwa zawory wydechowe na głowicę, łącznie osiem); zwiększony przepływ powietrza przez silnik przyczynia się do zwiększenia mocy.
 • Podwójne świece zapłonowe dla pełniejszego spalania mieszanki oraz uzyskania maksymalnej mocy i wydajności.
 • 6-stopniowa skrzynia biegów Cruise Drive pozwala na jazdę na mniejszych obrotach silnika przy prędkościach autostradowych, co zmniejsza zużycie paliwa i zwiększa komfort kierowcy.

Cechy modelu Harley-Davidson z rodziny Touring

Electra Glide Revival oferuje klasyczny styl, ale jego konstrukcja, technologia produkcji i zastosowana technika są absolutnie nowoczesne. Kręgosłupem modelu Electra Glide Revival jest sztywna rama Harley-Davidson Touring a całe podwozie zostało zaprojektowane z myślą o długich trasach. Ręczna regulacja napięcia wstępnego tylnych amortyzatorów emulsyjnych pozwala na łatwą zmianę ustawień, zapewniając pełną kontrolę i pewną jazdę. 49 mm widelec z technologią dual bending valve zapewnia płynną jazdę dzięki liniowej charakterystyce tłumienia.

Harley-Davidson Street Bob 114 2021: Nowy bobber z charakterem

Klasyczna owiewka Batwing z wysoką szybą i wlotem powietrza Splitstream gwarantuje optymalny przepływ powietrza i ogranicza jego zawirowania wokół głowy kierowcy. Elektroniczny tempomat utrzymuje stałą prędkość, dając komfort podczas długich podróży, a halogenowy reflektor i światła dodatkowe zapewniają doskonałe oświetlenie i podkreślają nostalgiczną stylistykę modelu Revival.

System multimedialny Boom! Box GTS z kolorowym ekranem dotykowym i dwoma głośnikami zamontowanymi w owiewce, oferuje zaawansowaną nawigację oraz obsługę poleceń głosowych (w połączeniu z kompatybilnym zestawem słuchawkowym), a także aplikację Android Auto i zgodność z Apple CarPlay.

Motocykle Harley-Davidson i zespół Aerosmith łączą siły. Efektem nowa linia klimatycznej odzieży

Maszyna jest również standardowo wyposażona w pakiet Harley-Davidson Reflex Defensive Rider Systems (RDRS), zestaw najnowszych technologii wspomagających kierowcę, zaprojektowanych tak, aby dostosować osiągi motocykla do dostępnej przyczepności podczas przyspieszania, zwalniania i hamowania, w tym:

 • C-ABS - Układ ABS z działaniem w zakręcie
 • C-ELB - Elektronicznie połączone hamulce z działaniem w zakręcie
 • C-TCS - System kontroli trakcji z działaniem w zakręcie
 • DSCS - System kontroli poślizgu
 • HHC - System utrzymywania pojazdu na wzniesieniu

Dowiedz się więcej o Kolekcji IKONY oraz o modelu Electra Glide Revival na stronie: http://h-d.com/icons 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button