Finał SuperEnduro w łodzi odwołany. Czekamy na dalsze informacje!

W związku z rozprzestrzeniającą się chorobą koronawirusa w Europie władze kolejnych państw podejmują coraz ostrzejsze środki bezpieczeństwa. Do krajów, w których odwołano wszystkie imprezy masowe, własnie dołączyła Polska. Niestety pod pojęciem „impreza masowa” figuruje również finałowa runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Łodzi.

O odwołaniu wszystkich imprez masowych w naszym kraju poinformował w dniu dzisiejszym, premier Mateusz Morawiecki:

 Obserwując wszystko wokół, czytając zalecenia WHO a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami: prezydentami, premierami innych państw podejmujemy decyzję, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia publicznego i tak właśnie dzisiaj, na naszym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez masowych.

Za nim jednak padły słowa premiera o odwołaniu imprez masowych, do sytuacji zagrożenia chorobą ustosunkował się wojewoda łódzki, który również wydał decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie województwa łódzkiego, które przekraczają 1000 osób. Już wtedy mogliśmy być niemal pewni, że SuperEnduro w Łodzi nie odbędzie się w planowanym terminie.

Finał SuperEnduro w Łodzi przełożony?

Oczywiście zawody mogłyby odbyć się bez uczestnictwa widzów. W ten sposób rozgrywane są czasami np. mecze piłkarskie, a przebieg meczu transmitowany jest przez odpowiednie media. To mogła być najbezpieczniejsza droga do obejrzenia zmagań naszych ulubionych zawodników. Niestety w tym przypadku dochodzi problem, dotyczący kwarantanny zawodników czy osób wchodzących w skład ekip. Część zawodników oraz obsługi teamów musiałaby być nią objęta, a to z kolei mogłoby wpłynąć na sens rozgrywania finału Mistrzostw Świata Super Enduro.

Finałowe spotkanie w Łodzi miało być piątą rundą serii i odbyć się 14 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Niestety impreza nie odbędzie się w zakładanym terminie. Póki co otrzymaliśmy od organizatora informację o przełożeniu imprezy – tak przynajmniej wynika opublikowanej grafiki. Jednakże w komunikacie nie znajdujemy jednoznacznej informacji czy impreza w ogóle się odbędzie:

W obawie przed Koronawirusem, we wtorek, władze łódzkie postanowiły odwołać wszystkie masowe wydarzenia, które miały się wydarzyć w mieście w ten weekend i w ciągu najbliższych tygodni. SuperEnduro jest kolejną imprezą, na którą ogromny wpływ ma koronawirus. Wkrótce zostaną podane dodatkowe informacje w celu potwierdzenia, czy wydarzenie zostanie definitywnie odwołane, czy też zostanie przełożone

Póki co nie znamy więcej szczegółów. Obserwujcie nasz portal – będziemy informować Was na bieżąco!

Impreza masowa. Co to jest?

Impreza masowa to wydarzenie publiczne, w które jest zorganizowane dla minimum tysiąca osób na przestrzeni otwartej lub 500 osób dla imprez, które odbywają się np. w halach. Do imprez masowych nie zalicza się widowisk, które odbywają się w miejscach kultury tj. teatr, kino, muzeum czy szkoła.

Pamiętajmy także, że najlepszą formą na odreagowanie tego co dzieje się ostatnio na świecie jest po prostu zamknięcie się w przestrzeni swojego kasku i resetująca przejażdżka, na którą pogoda coraz bardziej pozwala. To co? Do zobaczenia na trasie?

 

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button