Aktualnie czytasz:
Dziś możesz mieć problem z przeglądem technicznym i rejestracją pojazdu. CEPiK 2.0 2017

Niektóre stacje diagnostyczne i wydziały komunikacji mają problem z łączeniem się z nowym systemem. Z tego powodu wykonanie przeglądu technicznego czy zarejestrowanie pojazdu może być dzisiaj utrudnione. 

Jak podaje portal RMF24, na kilku stacjach diagnostycznych pojawiły się problemy z połączeniem się ze zaktualizowanym dziś systemem CEPiK. Nie wszystkie dane pojazdu są widoczne, a to utrudnia - lub uniemożliwia - wykonanie przeglądu technicznego. Podobne problemy pojawiają się także w niektórych wydziałach komunikacji.

ZOBACZ TAKŻE: CEPiK 2.0 rusza w poniedziałek. Wszystko, co musisz wiedzieć!

W Warszawie nie można wystąpić o dowód rejestracyjny. W Szczecinie urzędnicy mają problem ze wpisywaniem danych, co także uniemożliwia rejestracje pojazdu. Problemy pojawiają się także np. w przypadku próby zaktualizowania danych w dowodzie rejestracyjnym (instalacja LPG, hak holowniczy, współwłaściciel).

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

W związku z tym, że tak duże bazy danych migrują od jednego systemu do drugiego trochę dłużej to trwa. Musimy dłużej poczekać, by się upewnić, czy dane, które wprowadzamy do systemu, zostały w nim zapisane. Z opóźnieniem, ale potwierdzenia spływają - poinformował tvn24bis.pl Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowa powiatu legionowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: CEPiK 2.0 w pierwszej fazie od 13. listopada 2017. Dalsze zmiany w przepisach w 2018

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Myślę, że problemy mogą potrwać nawet kilka dni - to logiczne, zmiany były przeprowadzane na ogromną skalę, a jak można wyczytać na Money.pl, całość oparta jest o zupełnie nowy system informatyczny.

Źródła: RMF24, tvn24bis, Money.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
6 Komentarze
 • rawla
  13 listopada 2017 at 17:10

  Przepraszam Panowie,ale wypisujecie głupoty, Właśnie am za sobą taki przegląd. Nie było żadnych problemów. Jedyną równicę jaką zauważyłem to taką, że diagnosta pobrał za usługę zapłatę przed, a nie jak dotąd po. Z mojego punktu widzenia nie zmieniło się nic.

 • Andrzej Maj
  14 listopada 2017 at 16:11

  System działa i z migracją centralnie nie ma problemów https://www.gov.pl/cyfryzacja/stabilizacja-cepik-2.0-raport-za-dzien-01-2017-11-13-

 • piotr
  14 listopada 2017 at 16:42

  Dziś 14.11 kupiłem motocykl w salonie. zapłaciłem, pojechałem z kompletem dokumentów do wydziału rejestracji i koniec – kicha. nul zero – system nie widzi sprzętu i wszyscy rozkładają ręce, Nawet miękkiego dowodu nie dali i najgorsze nikt nie wie kiedy to się odblokuje. Skanadal ja pi pi pi pi pi pi pi pi………………..

 • Adam
  14 listopada 2017 at 21:52

  Mój kraj, taki piękny 🙂

 • piotr
  14 listopada 2017 at 21:53

  do P. Andrzej Maj. System „działa”, ministerstwo zadowolone , a ja nie mogę wyjechać swoim motorkiem. Nie wiem czemu , ale jakoś się nie cieszę……..

Podziel się opinią

lub