Ducati wkracza w świat motocrossu!

Historia producenta z Borgo Panigale pisze się na naszych oczach!

W skrócie
  • Ducati rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swojej historii i dołącza do świata motocrossu!
  • Już niebawem zaprezentowany zostanie cross z Borgo Panigale
  • Kierowcą testowym został dziewięciokrotny mistrz świata Motocross - Antonio Cairoli

Producent z Bolonii od dwóch lat pracuje nad prototypem, który zadebiutuje w przyszłym sezonie Mistrzostw Włoch w Motocrossie. To znana strategia Ducati w rozwoju sportowych i wyczynowych modeli. Początkowo motocykle rywalizują w różnych seriach wyścigowych w celu sprawdzenia rozwiązań technicznych na torach, a następnie, na podstawie zebranego doświadczenia, Ducati tworzy modele produkowane seryjnie, ku uciesze swoich entuzjastów. W ramach wieloletniego projektu powstanie pełna gama silników i motocykli terenowych.

Firma z Bolonii podpisała umowę z dziewięciokrotnym mistrzem świata w Motocrossie, Antonio Cairolim.
Będzie on pełnił funkcję kierowcy testowego nowego projektu, a dzięki swojemu talentowi, szybkości i
doświadczeniu wniesie ważny wkład w rozwój nowego motocykla.

Ależ szykuje się nam niesamowita, nowa i przede wszystkim nieodkryta karta historii, która właśnie tworzy się na naszych oczach. Ducati potrafi świetnie trzymać w tajemnicy swoje plany dotyczące przyszłości, ale pojawienie się takich informacji z pewnością cieszy. Producent z Borgo Panigale coraz śmielej atakuje kolejne segmenty motocykli i co najważniejsze błyskawicznie rozpoczyna w nich walkę o zostanie numerem jeden. W tym przypadku z pewnością będzie tak samo, ale trzeba przyznać jedno – świat motocrossu w końcu zostanie nieco odświeżony, a dotychczasowa konkurencja ma się czego obawiać, gdyż poza Ducati do batalii tej dołącza także Triumph.

Najważniejsze informacje:

  1. Claudio Domenicali oficjalnie ogłosił wejście Ducati do Motocrossu.
  2. Antonio Cairoli, dziewięciokrotny mistrz świata MX, dołączy do Ducati jako kierowca testowy w nowym programie wyścigowym.
  3. Po fazie testów torowych Ducati zaprezentuje produkcyjne motocykle crossowe.

– Z dumą ogłaszam wejście Ducati do Motocrossu. Jest to całkowicie nowy świat dla Ducati, do którego chcemy wnieść nasz talent w projektowaniu lekkich motocykli, z doskonałymi komponentami i wysokimi osiągami, które będą ekscytować coraz więcej motocyklistów. Wierzymy, że tor jest najlepszym laboratorium do opracowywania i testowania motocykli, które następnie będą dostępne dla klientów i entuzjastów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z niekwestionowanym mistrzem, takim jak Tony Cairoli, który wraz z zespołem pasjonatów, przyczyni się do tego, aby Ducati oferowało produkty o bardzo wysokich osiągach w terenie. Pragniemy tym samym rozszerzać naszą obecność na nowe światy, a także nawiązywać kontakty z nowymi motocyklistami i rozwijać społeczność Ducati. – skomentował Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding.

Ducati podpisało także wieloletnią umowę z Maddii Racing, jednym z najbardziej doświadczonych teamów w padoku motocrossowym. W sezonie 2024 zespół weźmie udział w Mistrzostwach Włoch w Motocrossie z Alessandro Lupino, ośmiokrotnym mistrzem Włoch i zwycięzcą MXoN 2021. Projekt offroadowy Ducati koncentruje się na poszukiwaniu połączenia ekstremalnej lekkości, najwyższej klasy komponentów i silników charakteryzujących się szeroką krzywą dostarczania mocy. Ducati jest tak naprawdę jedyną firmą na świecie, która stosuje ten sam system sterowania zaworami w jednostkach napędowych motocykli produkcyjnych o najwyższych osiągach, jak również w pojazdach wyścigowych, które startują między innymi w MotoGP.

– Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę stać się częścią wszechświata Ducati i rozpocząć tę nową, ekscytującą przygodę w całkowicie włoskim projekcie. Możliwość wniesienia mojego wkładu w rozwój
nowego segmentu dla Ducati to dla mnie spełnienie marzeń i powód do wielkiej dumy. – dodaje Antonio Cairoli.

Dzieje się, a w tym roku Ducati szczególnie podkreśla swoją mocną pozycję na rynku nie tylko prezentując sporo gorących nowości w serii Ducati World Premiere, ale przede wszystkim podejmuje zupełnie nowe, niezwykle odważne kroki. Łapcie krótką zapowiedzieć video czerwonej crossówki z Borgo Panigale!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Wejście do specjalistycznego sektora motocykli terenowych stanowi dla Ducati bardzo ważny i wymagający wybór strategiczny, możliwy dzięki doskonałym wynikom osiągniętym w ostatnich latach. Decyzja ta potwierdza chęć rozszerzenia obecności marki o nowe segmenty rynkowe. Zupełnie nowi motocykliści będą mogli zbliżyć się do marki z Borgo Panigale i tym samym wejść do licznej społeczności Ducatisti. Wydajność to jedna z trzech podstawowych wartości marki, obok stylu i wyrafinowania. W Borgo Panigale i wśród pracowników Ducati na całym świecie jest wielu miłośników jazdy terenowej, którzy nie mogą doczekać się, aż Desmo pokaże swój potencjał podczas jazdy poza asfaltem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button