Doskonała dynamika sprzedaży motocykli Suzuki

Co w rynku piszczy?

W skrócie
  • Bardzo dobre wyniki sprzedaży motocykli Suzuki w pierwszym kwartale 2023 roku
  • Dobrze skrojona i bogata oferta znajduje odwzorowanie w zainteresowaniu jednośladami producenta z Hamamatsu

Suzuki w tym roku może pochwalić się tak bogatą ofertą motocykli, jakiej już dawno nie było. Jednak nie ilość, a jakość jest kluczową, dlatego jeszcze bardziej ważnym jest, że ofertę poszerzyły bardzo ciekawe nowości. Dobrze skrojone portfolio oferowanych pojazdów powinno w teorii przekładać się na dobre wyniki sprzedażowe i duże zainteresowanie pojazdami. Tutaj teoria pokrywa się z praktyką, bo pierwszy kwartał roku 2023 został zamknięty z dużymi wzrostami rejestracji jednośladów z Hamamatsu.

Spośród pierwszej dziesiątki najchętniej wybieranych przez klientów marek motocyklowych od stycznia do kwietnia bieżącego roku Suzuki zwiększyło sprzedaż o ponad 100 procent (w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku). Tak wynika z rankingu opublikowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwego sezonu zarejestrowano 405 nowych Suzuki, co importerowi japońskich motocykli daje szóste miejsce we wspomnianym rankingu.

Bogata oferta i dobre wyniki

Po testach prasowych nowych modeli V-Strom 800 DE oraz GSX-8S, wiemy, że Suzuki ma kolejne mocne asy w rękawie o bardzo konkurencyjnych możliwościach. Zupełnie nowa platforma została bardzo uniwersalnie skrojona, a jej celem nie jest zastąpienie dostępnych do tej pory motocykli, a uzupełnienie oferty o wyczekiwane propozycje segmentu „średniego plus”. Dzięki temu takie bestsellery jak V-Strom 650, czy SV 650 są wciąż oferowane, ale luka pomiędzy motocyklami klasy 600, a 1000 została odpowiednio wypełniona.

Na pewno dobra nowiną jest fakt, że zarówno V-Strom 800 DE, jak i GSX-8S są już dostępne w salonach motocyklowych Suzuki. Nie brak także motocykli testowych, więc można samemu ocenić drzemiący w tych jednośladowych nowościach potencjał podczas jazdy.

Gama Suzuki z rocznika 2023 powiększyła się o 7 nowych modeli, które znakomicie uzupełniły dotychczasową ofertę. Klienci Suzuki Motor Poland prócz sprawdzonych i docenionych wcześniej modeli (w tym kultowej Hayabusy, Burgmana 400 czy pokazanego w ubiegłym roku Suzuki GSX-S1000GT) mają do wyboru najnowsze motocykle klasy Adventure (V-Strom 1050/1050DE), premierowe dwucylindrowe „rzędówki” (V-Strom 800DE oraz naked GSX-8S) oraz nowe skutery Address, Avenis i Burgman 125EX (dostępny już wkrótce). Warto wspomnieć także o tym, że sportowe motocykle Suzuki z segmentu 125 również powróciły do oferty. GSX-S 125 oraz GSX-R 125 znów są dostępne w salonach dealerskich (na GSX-R 125 trzeba co prawda jeszcze poczekać). To cieszy, bo małe sportowce mają dużo do zaoferowania osobom nieposiadającym motocyklowego prawa jazdy.

Przeczytaj też:

Suzuki V-Strom 800 DE: Motocykl adventure nie taki jak myślisz [test, zdjęcia, cena, dane techniczne]

Wypada zatem wybrać się do najbliższego salonu Suzuki i samemu sprawdzić skąd bierze się taka popularność japońskich motocykli. Jestem pewien, że chodzi nie tylko o bogatą ofertę i gorące nowości.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button