Aktualnie czytasz:
Chinaboy mówi
0

Sezon wciąż trwa. Pan z wąsami pod hipermarketem nietaktownie wyraża niesmak na widok mojego Chinaboya. Twierdzi, że do rozkładu jeden krok, że katastrofa, w jego rozumieniu, tuż przede mną. Za mną, początkującym, 2300 na liczniku (od 4 lipca), żadnych usterek, wyprawa z Krakowa na Słowację (via Krościenko, Sromowce) plus wiele wypraw pomniejszych, kilkudziesięciokilometrowych, codzienna eksploatacja. Przede mną zaś, w moim pojmowaniu diametralnie wybiegającym ponad te pana z wąsem, kurs prawa jazdy i kilka marzeń o sprzęcie większym, nadającym się do podróży dumnie tytułowanych długodystansowymi. Do krain odległych, także tych zamorskich. Kalkulacja cen. Konstruowanie tras przejazdu. I nieustanny zachwyt wyłapywany z relacji zapaleńców łykających kilometry na cudzoziemskim terenie. O polskim nie zapominając.

A obok mnie: zgiełk, harmider. Żadnych chińskich, tylko japońskie. Włoskie. Już niechby i tam koreańskie! Tylko to jeździ, bo chińskie jeździć nie ma prawa. I panowie z wąsami. I chłopcy bez wąsów. Eksperci i znawcy. Koneserzy pieniactwa. Tylko ich jedzie, innych, co najwyżej się toczy.

A we mnie: łagodnie wyrażone pragnienie wybicia się ponad hałas na codziennej trasie od-do. Mentalna stróżka moczu, którą częstuje najgłośniej krzyczących, bo krzykiem się brzydzę i wyrażam nim wyłącznie zachwyt. Oni krzyczą, ja jadę. Ku większej pojemności i mocy. Ku macedońskim serpentynom, greckim wyspom, alpejskim przełęczom, ku marokańskim przygodom, ku Ziemi Świętej. Jadę i marzę. Na chińskiej pięćdziesiątce.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%