BMW wygrywa największy motocyklowy przetarg w historii polskiej policji

Informacja prasowa

W skrócie
  • Aż 503 sztyki motocykli BMW R 1250 RT w specjalnej wersji trafiło właśnie do polskiej policji
  • To największy taki przetarg w dziejach naszych organów ścigania
  • W tym roku nowe "erteki" w policyjnych barwach powinny być wyjątkowo często spotykane na drogach

BMW Group Polska od wielu lat współpracuje z polską policją. Poza już używanymi samochodami BMW, polskie organy i policja będą polegać również na motocyklach BMW. Jednoślady BMW już od wielu lat służą w zastępach polskiej policji, ale już niebawem pojawi się ich znacznie więcej. 

W ramach programu „Bezpieczniej na drogach” polska policja zakupiła 503 motocykle BMW R 1250 RT-P w specjalnej konfiguracji z policyjnym wyposażeniem i kombinezonami motocyklowymi. 25 z nich trafiło do ośrodka szkolenia policji w Legionowie pod Warszawą, gdzie szkolą się na nich nowi funkcjonariusze. Pozostałe pojazdy są wprowadzane do czynnej eksploatacji na polskich drogach. Ostatnia dostawa została oficjalnie przekazana w Warszawie 24 listopada w obecności Christiana Haririana, Dyrektora Zarządzającego BMW Group Polska, Karola Kostrzewy, Dyrektora BMW Motorrad Polska oraz przedstawicieli Komendy Głównej Policji. Za realizację zamówienia odpowiadali BMW Motorrad Polska oraz dealer BMW Motorrad Zdunek.

„Jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzyła nas polska policja. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak ważną instytucją” Karol Kostrzewa, dyrektor BMW Motorrad Polska.

BMW R 1250 RT-P – doskonale wszechstronny
Dynamiczny, zwinny, ergonomiczny: BMW R 1250 RT-P to wszechstronny pojazd, który zwłaszcza w policyjnych barwach wyróżnia się będzie na drogach. Czy to do operacji policyjnych na autostradzie, czy do służb eskortowych w mieście: R 1250 RT-P charakteryzuje się nie tylko doskonałą ergonomią na długich dystansach, ale także zwinnością. Napędzany silnikiem bokserskim BMW ShiftCam, jest mocny, a jednocześnie wydajny. R 1250 RT-P to pojazd uprzywilejowany, który od ponad trzech dekad zapewnia komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa: dba o to szeroka gama opcji wyposażenia zapewniających komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo, które zostały opracowane specjalnie dla ich potrzeb.

Przeczytaj też:

Motocykle Policyjne: Na czym jeżdżą polscy policjanci?

Ta maszyna zdaje się dobrze przygotowaną na wszystkie ewentualności — wzbudza także niezbędny szacunek i autorytet na pierwszy rzut oka. Motocykle BMW będą służyć na polskich drogach już w tym sezonie, więc na pewno każdy z nas będzie mieć okazje je spotkać.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Mandaty w górę to i zakupy lepsze. Oby ich za szybko nie zepsuli, bo szkoda. Tez bym chciał taki firmowy sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button