Aktualnie czytasz:
BMW K 1600 Grand America 2018. Amerykański rynku, szykuj się!
0

Przyznam się bez bicia, żę koncentrując się na nowym F 850 GS zapomniałem całkowicie o BMW K 1600 Grand America. Motocyklu celującym w klienta Hondy GoldWing, a może nawet turystycznych cruiserów z gamy H-D. 

To dość ciekawe, ponieważ w segmencie drogich, luksusowych turystyków BMW będzie oferować w sumie cztery modele oparte o jedną, 6-cylindrową platformę. Jest bazowy K 1600 GT, wypasiony GTL (który ma wszystko i jeszcze więcej), lansiarski bagger oznaczony literą „B” i teraz model Grand America, czyli GTL w bardziej klasycznym, „amerykańskim” wydaniu. Bez sensu? Nie do końca.

ZOBACZ TAKŻE: BMW F 850 GS 2018 i BMW F 750 GS 2018 zaprezentowane. 95 KM z nowej dwucylindrówki

BMW chce zaatakować amerykański rynek, co nie w pełni udaje się z klasycznymi modelami w ofercie bawarskiej marki. Na moje oko logika za Grand America była dość prosta: „musimy zrobić motocykl mniej niemiecki, bardziej lifestylowy”. Amerykański rynek jest jednym z największych na tego typu motocykle, stąd nic dziwnego, że BMW chce podgryźć nieco tortu.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Trzeba przyznać, że Grand America wygląda nieźle. I do tego jest nieźle wyposażona. W standardzie oczywiście świetna, 6-cylindrowa, 160-konna jednostka napędowa. Aktywne, elektronicznie sterowane zawieszenie, wspomaganie cofania, podgrzewane manetki i siedzenie, tempomat, ABS Pro, kontrola trakcji ze zmiennymi trybami pracy jednostki napędowej i xenonowe oświetlenie.

Amerykanie ucieszą się na wiadomość, że Grand America posiada także podesty, jak w typowych cruiserach. Model ma być dostępny także w Europie.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

BMW K 1600 Grand America 2018 – zdjęcia:

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
67%