Bezpieczne tankowanie w dobie koronawirusa. Jak to robić?

Po ogłoszeniu przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego ruch na ulicach i drogach w kraju wyraźnie zmalał. Jednak większość z nas i tak musi się przemieszczać w celach choćby zawodowych, a do podróżowania potrzebne jest paliwo. Podpowiadamy jak bezpiecznie tankować, by minimalizować ryzyko.

Podstawowa zasada to zachować ostrożność. Tym razem nie tylko ze względu na kontakt z łatwopalnymi cieczami i gazami, ale także na fakt, że wirusy mogą być przenoszone takż eprzez dotyk. Na większości stacji benzynowych dostępne są jednorazowe rękawice, które służą nie tylko do tego, by przy tankowaniu tłustego diesela, nie pobrudzić sobie rąk. Te rękawice pomogą również w manualnej obsłudze dystrybutorów bez fizycznego kontaktu ze skórą. Używajmy ich więc zwłaszcza teraz. Warto także korzystać z płatności zbliżeniowych. Karty, telefonu, czy zegarka nie trzeba przykładać do czytnika, wystarczy zbliżyć by dokonać transakcji. Przy płatności wymagającej potwierdzenia także możemy posłużyć się jednorazową rękawicą. Zachowajmy bezpieczny odstęp, nie tłoczmy się pod kasą. Kolejka wcale nie przyspiesza procesu płacenia. Pozwólmy by każdy mógł w możliwie komfortowy i bezpieczny sposób skorzystać z usług stacji benzynowej. Zanim wsiądziesz ponownie do samochodu lub na motocykl, umyj lub zdezynfekuj ręce, ściągając jednorazową rękawice będziesz jej przecież dotykać.
Część ze stacji paliw oferuje pomoc w tankowaniu. Wtedy jedyną czynnością jaka nam pozostaje jest płatność. Tej możemy także dokonać bez wchodzenia do budynku stacji, a nawet bez wysiadania z samochodu, czy zejścia z motocykla. Taka usługę wprowadziła właśnie sieć stacji benzynowych Orlen.

Dzięki aplikacji Orlen Mobile (dostępnej zarówno w wersji na Android, jak i na iOS), którą warto zawczasu zainstalować i założyć konto, wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na każdym z dystrybutorów, by wygodnie i co ważne - w 100% bezpiecznie zapłacić za paliwo. Nie trzeba się także martwić o fakturę ani punkty, jeśli takowe zbieramy - te ostatnie pojawią się automatycznie na naszym koncie, a faktura przyjedzie na wskazany adres e-mail. Aplikacja obsługuje bezgotówkowe płatności Orlen Pay, a także płatności flotowe mFlota.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Aplikacja dzięki pozycjonowaniu GPS jest w stanie sprawdzić naszą faktyczną obecność na stacji beznynowej, a kod QR potwierdzi, że płacimy dokładnie za paliwo z naszego dystrybutora.
Sprawdziliśmy i to działa.
Co więcej, jak informuje rzecznik prasowy Orlen Joana Zakrzewska, wszystkie stacje sieci są regularnie dezynfekowane. O szczegółach poinformowano w specjalnym komunikacie:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button