Znamy datę premiery Triumpha Daytona 660!

Ależ Brytyjczycy kazali nam długo czekać!

W skrócie
  • Idzie nowe! Triumph oficjalnie zapowiada premierę swojego nowego motocykla!
  • Już na początku stycznia ujrzymy najnowsze wcielenie Daytony
  • Sprawdzona baza wykorzystana do dalszej modernizacji - kultowy sportowiec wraca w zupełnie nowej odsłonie

Są na rynku modele motocykli, które przez wiele lat swojej obecności na dobre zapisały się nie tylko na kartach historii, ale także w sercach wielu motocyklistów. Niestety szalejący normy emisji spalin zabrały nam już kilka kultowych motocykli, a niewiele z nich wróciło do sprzedaży nawet po dłuższej przerwie i w znacznie zmienionej formie.

Triumph jednak wie, że swoje tradycje i udane modele należy  pielęgnować, a dodatkowo przy obowiązujących normach spalin zrobić wszystko, aby możliwe jak najdłużej utrzymać je przy życiu. Podobny los spotkał niestety uwielbianą Daytonę 675, która finalnie zniknęła ze sprzedaży w 2016 roku. Ten sportowy model zaskakiwał przede wszystkim niesamowitą jednostką napędową, która w połączeniu z fantastycznym podwoziem i prawdziwym brytyjskim wyglądzie z pazurem fantastycznie się sprzedawała. Europejskie obostrzenia dotyczące ekologii w kwestii pojazdów spalinowych zmieniają się jednak nieubłaganie, a wraz z nimi co rusz żegnamy kolejne modele. Mamy dla was jednak dobre wiadomości prosto z Hinckley!

W 2021 roku na rynku zadebiutował zupełnie nowy model o nazwie Trident 660, o którym władze Triumpha mówiły, że jest idealną bazą do dalszego rozwoju i stworzenia zupełnie nowych motocykli należących do różnych segmentów. Szybko okazało się, że inżynierowie mieli rację, gdyż już wersja bazowa okazała się zaskakująco dobra, a my dzięki niej mogliśmy ponownie cieszyć się zupełnie nowym modelem Tiger Sport 660 i wszystko wskazuje, że już niebawem dzięki niej pojawi się również długo wyczekiwana Daytona.

Najważniejsze informacje:

  1. Triumph na swojej stronie oficjalnie poinformował, że już 9 stycznia 2024 roku zaprezentowany zostanie najnowszy model oparty na bazie 660.
  2. W sierpniu 2023 roku w Internecie pojawił się film przedstawiający najnowszą Daytonę, która już niebawem wróci do sprzedaży w zupełnie nowym wydaniu.
  3. Czym zaskoczy nas Triumph? Czy doczekamy się dwóch wersji Daytony z różnymi silnikami?

Teraz możesz kupić Triumpha w wyjątkowej cenie!

Triumph – wyprzedaż rocznika i wyjątkowe rabaty do nawet 11 000 złotych!

Jedno było pewne – w okresie tak ogromnego zainteresowania konstrukcją Tridenta 660 nie pozostaną obojętni przede wszystkim inżynierowie, którzy natychmiast zabrali się do pracy i przy wykorzystaniu sprawdzonej już bazy rozpoczęli kreślić zupełnie nowe kreski. Szybko zatem na rynku pojawiło się jego kolejne wcielenie o nazwie Tiger Sport 660.

Rozwój nadal trwał w najlepsze, a jego potwierdzeniem był film, który pojawił się w Internecie w sierpniu 2023 roku i przedstawiał prototypową wersję powracającego w wielkim stylu kultowego sporta, czyli Daytonę. Wielu snuło domysły, że za bazę posłuży Street Triple 765, a nawet pojawiły się plotki, że napędzać będzie ją jednostka z motocykla startującego w serii Moto2, o pojemności 765 cm3. Nic bardziej mylnego, gdyż Triumph wykorzystał oczywiście Tridenta 660. Oczywiście dla fanów prawdziwego sportu może być to niejako cios ze strony producenta, jednakże warto spojrzeć na taką decyzję z zupełnie innej strony. Dzięki bazie, którą będzie Trident 660 uda się stworzyć swego rodzaju kompromis pomiędzy sportową jazdą, a codziennym użytkowaniem i komfortem jazdy, zachowując przy tym stosunkowo niską cenę.

Spodziewać możemy się zatem Daytony w zupełnie nowym wydaniu, która w dużej mierze będzie bazować na Tridencie 660. Na nagraniu widać, że w ramie najprawdopodobniej pracuje trzycylindrowa jednostka i wszystko wskazuje na to, że większa część osprzętu oraz rama również będzie dzielona z tym motocyklem. Oznacza to, że wracający do sprzedaży sportowiec będzie generował moc ponad 80 KM i gotowy do jazdy ważyć będzie około 200 kg. Jeśli wszystkie przypuszczenia się potwierdzą to może Triumph ma dla nas przygotowaną niespodziankę jak w przypadku Speed Triple i Street Triple? Oznaczałoby to, że na rynku mogłaby się również pojawić Daytona z oznaczeniem 765 i być może w swojej najbardziej sportowej wersji posiadałaby właśnie silnik z Moto2? Ależ to byłby news! Nic nie jest wykluczone, jednakże są to jedynie nasze przemyślenia, chociaż gdybyśmy mieli jakąkolwiek moc sprawczą to z pewnością podsunęlibyśmy ten pomysł władzom marki w Hinckley.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Jeżeli jednak nasze oczy się nie mylą i bazą do stworzenia nowej Daytony będzie Trident to oznacza to, że stanie on do walki z Suzuki GSX-8R, Aprilis RS660, Yamahą YZF-R7 czy Hondą CBR650R. Z pewnością nowy sport posiadać będzie znacznie zmienioną charakterystykę silnika, a także posiadać będzie nieco bardziej rozwinięte systemy wspomagające kierowcę, ale o wszystkich szczegółach oraz parametrach technicznych dowiemy się już niebawem, gdyż Triumph oficjalnie poinformował, że Daytona zostanie oficjalnie zaprezentowana już 9 stycznia 2024 roku. Zapiszcie sobie tę datę, bo będzie się działo!

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button