Aktualnie czytasz:
Zima odchodzi: Sezon motocyklowy coraz bliżej
4

Mimo, że oficjalnie sezon rozpoczyna się w kwietniu to zapewne wszyscy doskonale wiedzą, że to nie kalendarz wyznacza czas kiedy będzie można wyciągnąć skuter z garażu.  Posiadając odpowiednią odzież już teraz z powodzeniem można poruszać się po mieście. Skuterowo.com nie rekomenduje jednak jazdy po zachodzie słońca. Wówczas woda powstała w wyniku roztopów tworzy zlodowacenia na drogach. Najbliższe noce będą należały do jednych z mniej bezpieczniejszych w tym roku.

Drogi w ciągu dnia są mokre i czarne. W nocy pojawia się lód.

Drogi w ciągu dnia są mokre i czarne. W nocy pojawia się lód. Jakie będą warunki do jazdy? Najświeższe wiadomości pogodowe dla skuterowców tylko na Skuterowo.com

Biuro Meteo Skuterowo.com prognozuje koniec zimy w przeciągu dwóch tygodni. Już w nadchodzących dniach niemal cała pokrywa śnieżna zniknie z naszych krajobrazów. W dzień w całej Polsce od Pomoże przez Centrum po Małopolskę będą panować dodatnie temperatury: od 2 do 8°C. Możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, rzadziej deszczu ze śniegiem. Ulice wciąż mogą być miejscami śliskie, a widoczność ograniczona. Nad ranem i wieczorami będą występować lokalne mgły. Przez najbliższe dni nie warto również kierować się w stronę myjni. Wciąż na drogach zalega wiele zanieczyszczeń – pozostałości po zimie.
Z drugiej jednak strony wszech obecne błoto wydaje się być małym zmartwieniem w

W trakcie roztopów tworzy się najwięcej ubytków.

W trakcie roztopów tworzy się najwięcej ubytków.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

przeciwieństwie do gwałtownie pogarszającego się stanu polskich nawierzchni. Dlaczego tak się dzieje? W ciągu dnia panują roztopy, drogi są mokre. W nocy temperatura spada gwałtownie i znacznie poniżej zera. Woda w stanie stałym się rozszerza, tym sposobem rozsadzając asfalt. Tworzą się potężne dziury. Wjechanie w większość z nich gwarantuje w najlepszym przypadku skrzywienie felgi, w najgorszym - złamanie zawieszenia i wywrotkę. W związku z takimi uszkodzeniami polskich jezdni bądźmy ostrożni. Bardzo zdradliwe potrafią być pozornie płytkie kałuże, które okazują się głębokimi ubytkami. Wówczas o tragedię nie trudno. Przy okazji powstawania dziur dochodzi do zanieczyszczenia asfaltu. Piasek i żwir na drodze to również rzeczy na które lepiej uważać.

Na koniec, dla pocieszenia Skuterowo.com serwuje ciekawe, polskie znaleziska.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

1246479860_by_LordOfLegend__5001249600013_by_Bakszyszol_5001258904785_by_koksik89_500

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe bluenote70
  22 lutego 2010 at 16:36

  Polecam
  zmniejszenie cisnienia w oponach na kiepskie warunki. ;D

 • Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  22 lutego 2010 at 17:10

  Świetna uwaga! Tylko nie przesadzajcie:)

 • Zdjęcie profilowe bluenote70
  22 lutego 2010 at 22:46

  Dzisiaj zrobilem 40km na studia i z powrotem, spuscilem troche powietrza i powiem,ze przyczepnosc lepsza ale kontrola na zakretach minimalnie spada przy ok 50-70kmh, moze nie tyle, ze nie mamy kontroli, co kierownica w dziurach inaczej sie zachowuje. Minimalnie podpompuje przod i bedzie ok.

 • Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  22 lutego 2010 at 22:48

  Ja dzisiaj miałem jechać do pracy na skuterze, ale rano jakoś w Warszawie była mgła i temperatura na minusie, potem wyszło słońce i bardzo żałowałem… a z tym powietrzem to prawda. Warto delikatnie popuścić… Powietrza!